Ciekawostki

Fart czy umiejętności? 18 sierpnia 2017, 14:37

Fart czy umiejętności?

Ta kompilacja manewrów na drogach wykonanych przez kierowców ciężarówek potrafi zaskoczyć. Aby w taki sposób władać maszyną potrzebne jest bardzo dobre wyczucie odległości i gabarytów pojazdu, świetny refleks, a przede wszystkim umiejętność radzenia sobie ze stresem.

130 km/h traktorem…po lodzie 15 sierpnia 2017, 12:07

130 km/h traktorem…po lodzie

Rekord świata prędkości traktorem, zapisany w Księdze Guinessa, bezsprzecznie należy do Finlandii. Ustanowił go w 2015 roku Juha Kankunnen na ciągniku Valtra, tamtejszej produkcji.

Egzamin kat. C na lekkim rauszu… 11 sierpnia 2017, 10:37

Egzamin kat. C na lekkim rauszu…

35-latek stresował się czekającym go egzaminem na prawo jazdy kategorii C. Tuż przed jego rozpoczęciem, na odwagę, postanowił wypić „najwyżej dwa piwa”. Instruktor zawiadomił policję.

Umył naczepę w morzu 1 sierpnia 2017, 14:26 1

Umył naczepę w morzu

Filmik przedstawia prawdopodobnie jedną z chwil, kiedy wszystkie myjnie są zajęte, a Ty masz fioła na punkcie czystości. Ten mężczyzna wie jak sobie z tym poradzić.

Wyjątkowo dziwny owad 1 sierpnia 2017, 5:02

Wyjątkowo dziwny owad

Któż z nas nie zna tego uczucia, kiedy po dłuższej trasie w sezonie wiosenno-letnim musimy niemal zdrapywać setki samobójczych owadów, najpierw rozsmarowanych na przedzie auta, a później jeszcze zaschniętych?

Rekordowo kosztowna pauza 24 lipca 2017, 22:10

Rekordowo kosztowna pauza

Pewien bardzo zdyscyplinowany kierowca postanowił zaparkować swój rydwan natychmiast po tym, jak nakazał mu to tachograf. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie miejsce, które wybrał sobie na pauzę.

Bo kilometrówka była za mała 23 lipca 2017, 14:30

Bo kilometrówka była za mała

Na jednej z europejskich granic celnicy, a właściwie ich pies, dokonał brzemiennego w skutkach odkrycia. Najprawdopodobniej szczególnie dotkliwego w skutkach dla kierowcy zestawu.

Wyprzedzając ciężarówką zablokował karetkę 17 lipca 2017, 14:56 3

Wyprzedzając ciężarówką zablokował karetkę

Temat zakazów wyprzedzania przez ciężarówki na trasach szybkiego ruchu należy do najbardziej kontrowersyjnych w całej branży transportowej. Niestety niektórzy kierowcy sami poddają argumenty swoim przeciwnikom…

Mistrzostwo świata 16 lipca 2017, 9:34

Mistrzostwo świata

Pewnego ranka mały entuzjasta ciągników siodłowych z USA został wmanipulowany w próbę pobicia rekordu Guinness’a. Jeszcze wtedy nie wiedział, że będzie to najlepszy dzień w jego życiu, a przy okazji weźmie udział w skutecznym ustanowieniu mistrzostwa świata.

Ciężarowy test drogowej bariery ochronnej 15 lipca 2017, 10:10

Ciężarowy test drogowej bariery ochronnej

Pewien rosyjski kierowca postanowił sprawdzić wytrzymałość drogowej bariery ochronnej rodzimej produkcji.