Pierwsze elektryczne Solarisy we Francji

Jeszcze w tym roku na ulice Frontignan położonego na południowym wybrzeżu Francji wyjadą dwa elektryczne Solarisy Urbino 8,9 LE. Bezemisyjne pojazdy ładowane będą poprzez złącze plug-in i wyposażone w baterie o pojemności 160 kWh.

Francja będzie ósmym europejskim krajem, w którym będzie można spotkać najbardziej ekologiczne i zaawansowane technologicznie produkty Solarisa. Dwa całkowicie bezemisyjne Urbino 8,9 LE zostaną dostarczone do francuskiego Frontignan w połowie grudnia tego roku.

Miejski przewoźnik Thau Agglo zdecydował się na zakup elektrobusów po pozytywnych doświadczeniach z testów 8,9 – metrowych Solarisów, jakie odbyły się w tym mieście na początku 2017 roku. Oba autobusy wyposażone są w baterie High Energy o pojemności 160 kWh. Magazyny energii będą ładowane poprzez ładowarkę o mocy 80 kW, której dostarczenie było częścią zawartego kontraktu.

Źródłem napędu w bateryjnych Urbino będą silniki centralne o mocy 160 kW, zapewniające dynamiczną i komfortową jazdę. Oba modele będą posiadać wygodne i funkcjonalne rozwiązania dla pasażerów i kierowców, takie jak; klimatyzacja, ekologiczne oświetlenie LED oraz system monitoringu. Wraz ze zrealizowanym zamówieniem liczba zakontraktowanych do tej pory bateryjnych pojazdów firmy Solaris wzrosła do 116.

Komentarze


Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!