Specjalne

Zużycie amortyzatorów – przyczyny i niebezpieczeństwa 24 lutego 2017, 9:58

Zużycie amortyzatorów – przyczyny i niebezpieczeństwa

Amortyzatory należą do elementów układu zawieszenia, które mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Skutecznie redukują drgania powodowane przez nierówności drogi, pozwalając na bezpieczne i komfortowe prowadzenie pojazdu. Oznacza to, iż podlegają ciągłemu obciążeniu – w szczególności w pojazdach ciężarowych używanych na złych drogach.

Na trasie korzyści 19 lutego 2017, 23:08

Na trasie korzyści

Floty ciężarowe liczące do 20 pojazdów to prężny segment rynku transportowego. Z tego też powodu, sieć serwisowa Premio TruckForce uruchomiła program „Na trasie korzyści”, stworzony specjalnie dla małych flot ciężarowych.

Ustawa o monitorowaniu przewozów w drodze do Senatu 13 lutego 2017, 8:21 1

Ustawa o monitorowaniu przewozów w drodze do Senatu

10 lutego Sejm przyjął projekt ustawy o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów. Nakłada on na przewoźników i kierowców dodatkowe obowiązki związane ze zgłoszeniem przewozu towarów akcyzowych. Ustawa ma wejść w życie na początku marca 2017 r., ale kary będą nakładane od 1 maja. Zgłaszanie ma być dokonywane za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych Skarbowo-Celnych.

Firma ESA Logistyka klientem SEGRO 12 lutego 2017, 14:17

Firma ESA Logistyka klientem SEGRO

Firma ESA Logistyka, jeden z liderów branży logistycznej w regionie Europy Środkowej, została nowym klientem SEGRO. Na prawie 3 300 m2 nowoczesnej powierzchni magazynowej w SEGRO Logistics Park Stryków, będzie składować produkty wykorzystywane do najnowocześniejszych rozwiązań z zakresu ITC oraz IoT, wykorzystując pionierskie technologie automatyzacyjne marki Hitachi. W transakcji pośredniczyła firma Renthis Estate. ESA Logistyka jest […]

Afryka, samochody i modelki: nowy wygaszacz ekranu febi 9 stycznia 2017, 13:55

Afryka, samochody i modelki: nowy wygaszacz ekranu febi

Bezkresna plaża, lazurowe morze i do tego atrakcyjne kobiety: 16-te wydanie kalendarza warsztatowego febi bilstein eksponuje zmysłową stronę Afryki Południowej. Teraz dostępny jest także inspirowany kalendarzem wygaszacz ekranu.

Nowe Scanie z bardzo wysokimi ocenami 1 stycznia 2017, 22:20

Nowe Scanie z bardzo wysokimi ocenami

Pojazdy Scania nowej generacji odnoszą kolejne, znaczące sukcesy. Poza tytułem „Truck of the Year 2017” dla kabiny S, nowa generacja pojazdów Scania otrzymała najlepsze noty we wszystkich, liczących się testach, przeprowadzanych przez opiniotwócze magazyny branżowe, w tym w testach porównawczych. – Byliśmy świadomi tego, że nasze nowe pojazdy wyróżniają się na tle innych. Teraz ich […]

Kässbohrer rekomenduje urządzenia texa do diagnostyki ratraków pistenbully

Ceniona na całym świecie, niemiecka firma Kässbohrer Geländefahrzeuge AG będąca producentem ratraków PistenBully dedykowanych do utrzymania tras narciarskich, zarekomendowała globalne stosowanie narzędzi diagnostycznych TEXA przy serwisowaniu pojazdów swojej marki. Rekomendacja Kässbohrer Geländefahrzeuge AG jest kolejnym prestiżowym wyróżnieniem dla Firmy TEXA.

DBK Fleet Management – inteligentne rozwiązanie dla transportu

W pracy przedsiębiorcy z branży transportowej najważniejszym narzędziem staje się… wiedza. Wiedza, na temat tego, co się dzieje z pojazdem oraz potencjalnych problemów – i to jeszcze zanim one nastąpią.

STH zwiększa zatrudnienie 28 października 2016, 12:05

STH zwiększa zatrudnienie

STH Cargo, polska firma spedycyjna o zasięgu międzynarodowym, wdraża nową strategię rozwoju. Zamierza konkurować o klientów z największymi spółkami z branży logistycznej, będzie też rozszerzać zasięg geograficzny usług o kolejne kraje w Europie i Azji. W związku dynamicznym rozwojem, STH Cargo rozbudowuje zespół i zwiększa zatrudnienie. Firma poszukuje obecnie spedytorów drogowych oraz przedstawicieli handlowych w […]

Rozstrzygnięcie konkursu KM Germany 10 października 2016, 13:24 1

Rozstrzygnięcie konkursu KM Germany

Wiemy już, kto zdobył nagrody w naszym konkursie z nagrodami firmy KM Germany. Poniżej znajduje się lista zwycięzców oraz poprawne odpowiedzi.