Nowa aplikacja do zarządzania flotą

11 czerwca 2015, 14:36

Według szacunków, do końca roku 2015 ponad 60 proc. Polaków będzie posiadało smartfony. Telefony z dostępem do internetu są podstawowym narzędziem służącym do komunikacji, rozrywki i pracy – dzięki nim możliwe jest planowanie zadań oraz realizowanie bardziej skomplikowanych przedsięwzięć, takich jak np. kontrolowanie floty samochodowej.

Możliwość taką oferuje Gannet Guard Systems. Dzięki aplikacji „Eurofleet” wszyscy właściciele flot mają dostęp do informacji na temat pojazdów wraz z wizualizacją tras przez nie pokonywanych na interaktywnej mapie. Są również w stanie sprawdzać raporty związane ze zużyciem paliwa. „Eurofleet” zapewnia użytkownikowi wgląd w dane dotyczące kosztów dla całej floty w danym okresie – dnia, tygodnia czy miesiąca – z poziomu urządzenia mobilnego.  Natychmiastowa informacja, jaką można uzyskać zerkając tylko na ekran smartfona, pozwala usprawnić łańcuch decyzyjny i podjąć szybkie kroki. Poprawia to wydajność, ułatwia wykorzystanie pojazdów i daje wgląd w informacje na temat jazdy, postojów czy też momentów, kiedy kierowca posługuje się pojazdem służbowo lub prywatnie.

Dodatkowym autem jest funkcja alarmów udostępniana poprzez aplikację „Eurofleet”. Zarządca floty zostanie poinformowany bezpośrednio dzięki programowi zainstalowanemu w urządzeniu mobilnym np. o uruchomieniu silnika w godzinach nocnych. Program pozwoli także na dostęp do raportów postój/jazda, które wskazują, ile godzin pojazd (np. maszyna budowlana) pracował, a ile stał bezczynnie. Fleet manager korzystający z narzędzia przygotowanego przez Gannet Guard Systems skontroluje ponadto, w jakich godzinach były używane pojazdy flotowe. Ustalone godziny pracy np. 8-19 ułatwią kontrolę użytkowania samochodów w trakcie pracy i poza nią.

– „Mobilne zarządzanie flotą to dla managera świetne narzędzie. Dzięki możliwości reagowania z każdego niemal miejsca na świecie i o każdej porze, pozwala ograniczyć koszty oraz usprawnić procesy logistyczne. Samochody, które stoją, nie zarabiają, maszyny, które są na budowie nieuruchamiane nie przynoszą zysków. Aplikacja pozwala zapobiegać takim przypadkom.” – mówi Dariusz Kwakszys z Gannet Guard Systems.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!