Po konferencji DB Schenker Logistics

19 czerwca 2015, 9:41

W Młochowie, w siedzibie warszawskiego oddziału DB Schenker Logistics, odbyła się doroczna centralna konferencja z przewoźnikami z całej Polski współpracującymi z firmą.

Konferencja

Wydarzenie to jest ważnym elementem polityki operatora logistycznego, dla którego przewoźnicy stanowią kluczową grupę interesariuszy. Konferencji towarzyszyły Mistrzostwa Bezpiecznej i Ekonomicznej Jazdy oraz piknik dla rodzin przewoźników i kierowców.

Konferencja w Młochowie przebiegała pod hasłem Stabilizacja, Bezpieczeństwo, Rozwój. Była okazją do podjęcia ważnych tematów, dyskusji o współodpowiedzialności w realizowaniu strategii, zapoznania się z najnowszymi trendami i innowacjami w branży TSL. Właściciele firm przewozowych mieli też okazję przyjrzeć się wynikom ostatnich Badań Satysfakcji Przewoźników i Kierowców przeprowadzanych cyklicznie na zlecenie DB Schenker Logistics. Część konferencji miała charakter warsztatowy, a wśród poruszanych tematów znalazło się m.in. rozwijanie talentów, ciągłe doskonalenie i budowa kultury Lean.

VI Mistrzostwa Bezpiecznej i Ekonomicznej Jazdy

W trakcie konferencji na terenie terminalu w Młochowie trwały Mistrzostwa z Bezpiecznej i Ekonomicznej Jazdy, zorganizowane już po raz szósty. Pod okiem instruktorów w zawodach, na które składała się m.in. jazda po placu manewrowym, jazda w ruchu drogowym i udzielanie pierwszej pomocy, brali udział kierowcy na co dzień dostarczający przesyłki klientów DB Schenker Logistics.

Piknik

W tym roku konferencji i mistrzostwom towarzyszył piknik dla rodzin przewoźników i kierowców. Dorośli uczestnicy mogli sprawdzić, jak zachowuje się ciało ludzkie w ekstremalnych sytuacjach, korzystając z symulatora dachowania i zderzenia czołowego, jak ważny jest porządek w kabinie samochodu, czym mogą zagrażać nam z pozoru niewinne przedmioty. Dzieci miały okazję nauczyć się udzielania pierwszej pomocy, a w miasteczku ruchu drogowego poznawały zasady bezpiecznego prowadzenia pojazdów. Brały też udział w licznych konkursach i zabawach.

Plan Bezpiecznej Jazdy

DB Schenker Logistics kładzie nacisk na dobre, partnerskie relacje z przewoźnikami i zatrudnianymi przez nich kierowcami. Angażuje się we współpracę z tą ważną grupą dostawców np. w ramach prowadzonego programu  „Plan Bezpiecznej Jazdy”. Firma prowadzi szereg szkoleń dla kierowców, w tym z bezpieczeństwa podczas pracy na terenie terminali logistycznych  oraz na drogach. Szkolenia prowadzone są przez zawodowych instruktorów, treningi pierwszej pomocy z udziałem ratowników medycznych. Kierowcom, którzy uczestniczyli w wypadkach drogowych, firma zapewnia wsparcie psychologiczne, aby ułatwić im powrót do pracy.

Firma przywiązuje dużą wagę do stałej komunikacji z przewoźnikami i kierowcami – między innymi w tym celu stworzyła stanowisko Koordynatora ds. Współpracy z Przewoźnikami i 17 oddziałowych Koordynatorów ds. Współpracy z Kierowcami. W ciągu roku organizowana jest centralna i cztery regionalne konferencje dla Przewoźników. Przewoźnicy i kierowcy biorą także udział w cyklicznych badaniach satysfakcji.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!