IVECO świętuje swoje 40-lecie

22 czerwca 2015, 12:40

IVECO zdmuchuje 40 urodzinowych świeczek. Aby uczcić to ważne wydarzenie, marka stworzyła specjalne logo, na którym widnieje stylizowany pojazd z hasłem „40 lat IVECO, 150 lat doświadczenia”.

Na jubileuszowej stronie, dostępnej w 14 językach: www.iveco40.com, będą pojawiać się informacje o licznych wydarzeniach związanych z obchodami rocznicy. Dziś na stronie rozpoczyna się konkurs, którego organizatorzy zachęcają uczestników do świętowania 40. urodzin IVECO poprzez udostępnianie innym zdjęć i filmów związanych z marką. Co tydzień najlepsze zdjęcie zostanie dodane do wirtualnej książki poświęconej tej wyjątkowej rocznicy.

Z okazji jubileuszu nakręcono również film:

Przypomina on najważniejsze zdarzenia w historii IVECO dekada po dekadzie, od 1975 roku aż do dziś: od wprowadzania pojazdów na rynek i technologicznych innowacji do najważniejszych wydarzeń sponsorowanych przez markę.

Firma rzuciła wyzwanie branży w 1975 r. Wtedy doszło do połączenia się pięciu spółek mających ponad 150 lat doświadczenia w projektowaniu i produkcji pojazdów przemysłowych: Magirus-Deutz, Fiat, Lancia, Unic i OM. Poprzez przejęcia, alianse i międzynarodowe spółki joint venture w ciągu lat IVECO dołączyło do grona najważniejszych światowych graczy w transporcie drogowym.

Przez lata IVECO zdobyło wiele wyróżnień, w tym trzy nagrody „Międzynarodowego samochodu ciężarowego roku” – za Eurocargo w 1992 r., EuroTech w 1993 r. i Stralisa w 2013 r. Co więcej, Nowy Daily zyskał ostatnio tytuł „Międzynarodowego samochodu dostawczego roku 2015”.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!