Faworyci dakaru stawiają na Goodyear

, 5 grudnia 2016, 15:15

Zwycięzca w klasie ciężarówek w ostatniej edycji Rajdu Dakar, kolejny raz będzie walczył o najwyższe miejsce na podium w najtrudniejszym wyścigu świata na standardowych oponach terenowych Goodyear Offroad ORD.

Gerard De Rooy i jego zespół wybrali opony ciężarowe Goodyear Offroad ORD dla czterech wystawionych do wyścigu ciężarówek oraz Goodyear Omnitrac do zastosowań mieszanych dla samochodów serwisowych. Zespół chce powtórzyć ubiegłoroczny sukces przy dalszym wsparciu Goodyeara, który zapewnia testy opon i usługi wspierające.

zespol-de-rooy-ponownie-wybral-opony-ciezarowe-goodyear-na-rajd-dakar

W 2017 roku zespół De Rooy pojedzie na oponach ciężarowych Goodyear w następującym składzie:

  • Gerard De Rooy – dwukrotny zwycięzca wyścigu Dakar w klasie ciężarowej (2012 i 2016) – Iveco Powerstar 4X4. Po raz kolejny w roli mechanika pokładowego kierowcę będzie wspierał Polak, Dariusz Rodewald.
  • Fredrico Villagra – trzecie miejsce w pierwszym w karierze wyścigu Dakar w 2016 roku – Iveco Powerstar 4X4
  • Ton Van Genugten – piąty w wyścigu Dakar 2016–Iveco Trakker.
  • Wuf Van Ginkel – nowy członek zespołu, z dwunastoma startami w rajdzie Dakar i czwartym miejscem w 2007 roku – Iveco Trakker.

Cztery ciężarówki wyścigowe będą konkurować na standardowych oponach terenowych Goodyear Offroad ORD w rozmiarze 375/90R22.5. Na takim samym ogumieniu pojadą ciężarówki szybkiego wsparcia technicznego, a pozostałe pojazdy serwisowe będą wyposażone w opony ciężarowe Goodyear 315/80R22.5 Omnitrac MSS II i Omnitrac MSD II, montowane odpowiednio na osi kierowanej i napędowej.

„Opony terenowe Goodyear Offroad ORD 375/90R22.5 sprawdziły się fantastycznie i w sposób kluczowy przyczyniły się do naszego zwycięstwa w ostatniej edycji Dakaru. Otrzymaliśmy ogromne wsparcie techniczne od inżynierów Goodyeara, dlatego ponownie wybraliśmy tę markę na naszego partnera oponiarskiego w bez wątpienia najtrudniejszej próbie dla opon ciężarowych na całym świecie. Jesteśmy przekonani, że dalsza współpraca zapewni nam trakcję i niezawodność niezbędne do osiągnięcia kolejnego zwycięstwa w nadchodzącym roku,” powiedział Gerard De Rooy.

Przyszłoroczny Rajd Dakar rozpocznie się 2 stycznia w Asuncion w Paragwaju. Następnie ponad 550 ciężarówek, samochodów i motocykli pojedzie na północ do La Paz w Boliwii, a następnie zawróci w kierunku Argentyny, aby 14 stycznia przekroczyć linię mety w Buenos Aires. Rajd Dakar składa się z 12 etapów o łącznym dystansie ponad 8500 kilometrów w najtrudniejszym terenie, w tym na pustyniach, w wysokich górach i na kamienistych nawierzchniach.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!