Nowa opona BluEarth 110L − sterowalność i precyzja na autostradzie

9 marca 2017, 0:51

YOKOHAMA, japoński producent opon premium, wprowadza na polski rynek nową oponę do pojazdów ciężarowych. Dzięki rozwiązaniom konstrukcyjnym model BluEarth 110L zwiększa bezpieczeństwo i precyzję prowadzenia.

Opona BluEarth 110L przeznaczona jest na oś kierowaną pojazdów ciężarowych poruszających się po autostradach. Najnowszy model opony YOKOHAMA gwarantuje doskonałą przyczepność pojazdu, skracając drogę hamowania i zwiększając sterowalność, także na mokrej nawierzchni. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom opona 110L jest trwała i zużywa się w sposób równomierny uzyskując długie przebiegi. W produkcji wykorzystano elementy innowacyjnej technologii BluEarth, stosowanej w oponach wysokiej wydajności do pojazdów osobowych i sportowych, której założeniem jest tworzenie opon zapewniających przyjemność prowadzenia i wywierających mniejszy wpływ na środowisko.

W oponie BluEarth 110L inżynierowie YOKOHAMA zastosowali rozwiązania SPIRALOOP, dedykowane ogumnieniu przeznaczonemu na autostrady. Model wyróżnia konstrukcja – równe, bezzłączeniowe opasanie zwiększa wytrzymałość barku opony i zapobiega nierównomiernemu zużyciu. Bieżnik pokryty został opatentowanym układem rowków CPES (Contact Pressure Equaliser Sipe), dzięki którym uzyskuje optymalną powierzchnię styku opony z nawierzchnią. Udoskonalone parametry powierzchni styku dodatkowo przekładają się na dłuższą żywotność ogumienia. Opona jest mniej podatna na mechaniczne uszkodzenia dzięki falowanym nacięciom, znajdującym się w rowkach wzdłużnych. Dodatkowe mikro nacięcia SC-SIPE (Stress-Wear Control Sipe) zapobiegają nierównomiernemu zużyciu na brzegach żeber bieżnika.

Opona BluEarth 110L dostępna jest w dystrybucji ITR CEE w rozmiarach: 355/50R22.5 156L (parametry: C, C, 2, 73) oraz 315/60R22.5 154/148L (parametry: C, B, 2, 72).

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!