Stworzyli pierwszy elektryczny samochód dla branży logistycznej [Wywiad]

, 24 września 2019, 14:39

Assay jest funduszem inwestycyjnym, wspierającym projekty z obszaru elektromobilności. Należąca do funduszu spółka zaprezentowała pierwszy w Polsce elektryczny samochód dedykowany branży logistycznej. Na temat tego oraz innych projektów rozmawialiśmy z Iwo Rybackim, Członkiem Zarządu w Grupie Assay.

Witold Hańczka: Zanim przejdziemy do konkretnych projektów, chciałbym abyśmy przybliżyli Czytelnikom działalność funduszu inwestycyjnego Assay, który ma ciekawy model biznesowy. Przejmuje firmy i startupy działające na rynku motoryzacyjnym w obszarze szeroko pojętej elektromobilności. Czy ten obszar traktowany jest dziś przez inwestorów jako szczególnie intratny?

Iwo Rybacki: W swoim portfelu posiadamy spółki z branż: elektromobilności, medycyny i software. Nie ograniczamy się jednak tylko i wyłącznie do ww. sektorów gospodarki, i cały czas poszukujemy innowacyjnych projektów na całym rynku.

Assay inwestuje w spółki na początkowym etapie ich rozwoju. Nasza przewaga nad innymi funduszami inwestycyjnymi w Polsce, polega na tym, że realnie angażujemy się w działalność spółek z naszego portfela. Podejmując decyzję o akwizycji nowych startupów, zastanawiamy się, jakie zadania możemy zrealizować korzystając z własnych zasobów. Posiadamy dział Portfolio Managementu, który odpowiedzialny jest za współzarządzanie oraz koordynację prac poszczególnych spółek. Bliska współpraca ze start-upami daje możliwość współtworzenia tych przedsiębiorstw, co przekłada się na kontrolę nad realizacją celów biznesowych oraz zwiększa bezpieczeństwo zainwestowanych w konkretne przedsięwzięcie środków inwestorów…

Przeczytaj całość wywiadu na stronie MotoFocus.pl

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!