MAN wyznacza cele w obszarze ochrony środowiska

26 kwietnia 2012, 15:09

Firma MAN planuje ograniczyć w zakładach MAN na całym świecie do 2020 roku emisję CO2 o 25 procent (w stosunku do roku 2008). Cel ten jest sformułowany w formie strategii klimatycznej stanowiącej część strategii MAN Corporate Responsibility. Został on także szczegółowo omówiony w raporcie MAN Corporate Responsibility 2011.

MAN podczas testówZespół ekspertów MAN opracował pięć kluczowych inicjatyw, które umożliwią konkretyzację i praktyczną realizację celów klimatycznych. Dążąc do redukcji emisji CO2, firma MAN stosuje w swoich zakładach między innymi odnawialne źródła energii oraz wprowadza kompleksowy system zarządzania, a w zakładach MAN Truck & Bus w Steyr w Austrii do ogrzewania hal produkcyjnych wykorzystywana jest energia cieplna odzyskiwana na stanowiskach badawczych silników.

Dla potrzeb monitorowania i zarządzania procesem wdrażania strategii klimatycznej zdefiniowano wskaźniki, które są systematycznie mierzone i podawane w raportach MAN. „Do 2020 roku MAN zamierza znaleźć się w grupie przedsiębiorstw przemysłowych, które najlepiej potrafią funkcjonować w obliczu wyzwań związanych ze zmianami klimatycznymi”, mówi Yvonne Benkert, Head of Corporate Responsibility w spółce MAN SE.

Raport Corporate Responsibility 2011 firmy MAN został po raz pierwszy w całości poddany badaniu przez spółkę biegłych rewidentów. Jest on dostępny w Internecie na stronie www.man.eu

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!