IVECO T‑WAY uhonorowany nagrodą za wzornictwo

6 grudnia 2021, 11:35

Decyzją Niemieckiej Rady Wzornictwa IVECO T‑WAY wygrał rywalizację o nagrodę za „doskonałe wzornictwo produktu” w kategorii pojazdów użytkowych. Ten najcięższy pojazd w ofercie samochodów ciężarowych IVECO, zaprojektowany pod kątem wytrzymałości w warunkach terenowych, wyróżnia się elementami stylistycznymi charakterystycznymi dla nowej linii IVECO WAY, opartymi na tradycyjnym DNA marki.

IVECO T‑WAY otrzymał nagrodę za „doskonałe wzornictwo produktu” w kategorii pojazdów użytkowych, przyznaną w plebiscycie German Design Awards 2022, uznawanym za jeden z najbardziej prestiżowych w obszarze wzornictwa we wszystkich branżach. Laureatów nagrody wybiera Niemiecka Rada Wzornictwa, jedno z najważniejszych na świecie centrów kompetencji w dziedzinie komunikacji i zarządzania markami w obszarze wzornictwa. Decyzję w sprawie nagrody dla IVECO T‑WAY podjęło jury złożone z 37 wybitnych ekspertów z 10 krajów, reprezentujących branżę wzornictwa, biznes oraz środowiska naukowe i akademickie.

Hasłem przewodnim dziesiątej jubileuszowej edycji German Design Awards było pytanie: „Jak myślą projektanci?”. Zwraca ono uwagę na różnorodność sposobów, w jakich projektanci starają się znaleźć odpowiedzi na coraz bardziej złożone kwestie, począwszy od nowych technologii cyfrowych po klimatyczną neutralność produkcji. Tak też było w przypadku IVECO T‑WAY.

Przy projektowaniu pojazdu IVECO T‑WAY szczególny nacisk położono na dostosowanie głównych cech linii IVECO WAY do eksploatacji w specyficznych, terenowych warunkach. Samochód wyróżnia się surową, ale elegancką stylistyką, w której estetyczne proporcje między kabiną a podwoziem, wraz z masywnym, w całości metalowym zderzakiem, wyrażają moc i wzbudzają zaufanie do solidności konstrukcji. Z kolei doskonale ergonomiczne wnętrze kabiny podporządkowano komfortowi i bezpieczeństwu kierowcy, wyposażając je w zaawansowaną technologię i opcje łączności. Każdy szczegół został zaprojektowany tak, aby oferować maksymalną funkcjonalność na nieutwardzonych drogach. Do najważniejszych elementów stylistycznych nawiązujących do DNA marki IVECO należą duże logo na wyrazistym grillu z ciekawie zaprojektowanymi detalami oraz charakterystyczny kształt reflektorów.

– Jesteśmy bardzo dumni z tego, że IVECO T‑WAY zdobył uznanie potwierdzone tak prestiżową nagrodą. Zastosowaliśmy w nim rozwiązania podporządkowane potrzebom kierowców. Są one wspólne dla całej serii ciężkich pojazdów IVECO WAY – powiedział Marco Armigliato, CNH Industrial Strategic Design.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!