Iveco świętuje wyprodukowanie 700‑tysięcznego Daily

2 marca 2022, 12:20

Fabryka IVECO w Valladolid, w której powstają zarówno podwozia Daily do zabudowy, jak i kabiny do ciężkich IVECO S‑WAY, przekroczyła próg 700 000 wyprodukowanych egzemplarzy Daily. Okazja do świętowania jest podwójna, ponieważ produkcję tego flagowego przedstawiciela marki w segmencie lekkich pojazdów użytkowych uruchomiono w Valladolid dokładnie 30 lat temu.

Taśmę montażową w zakładach IVECO w Valladolid opuścił 700‑tysięczny egzemplarz IVECO Daily, po 30 latach od uruchomienia tam produkcji tego modelu.

– Pierwszy Daily zjechał z tutejszej linii produkcyjnej 11 marca 1992 r. Czuliśmy wtedy zapał, jaki towarzyszy rozpoczynaniu nowego życiowego projektu. Po 30 latach starań, entuzjazmu i ciężkiej pracy kontynuujemy sukces Daily jako produktu oraz fabryki IVECO w Valladolid jako udanego przedsięwzięcia przemysłowego, które zapewnia stabilność i dobrą jakość życia wielu rodzinom w naszym mieście. Jeszcze przed rocznicą tego wydarzenia, w styczniu, przekroczyliśmy próg 700 000 Daily wyprodukowanych w Valladolid. Pamiętając o naszych poprzednikach, będziemy kontynuować pracę z myślą o kolejnych 30 latach sukcesów fabryki w Valladolid oraz IVECO Daily w Hiszpanii i Europie – powiedział Jose Manuel Jaquotot, dyrektor zakładów IVECO w Valladolid.

Ponad 60 lat fabryki Valladolid

Fabryka w Valladolid, wybudowana w 1955 r., została zakupiona przez IVECO 13 września 1990 r. Wcześniej była własnością takich firm, jak FADA, SAVA i na koniec Pegaso. Wkrótce potem ruszyła w niej produkcja Daily. Obecnie codziennie powstaje tam 140 sztuk Daily (modelu w ponad 6000 fabrycznych wariantów) i 150 kabin do IVECO S‑WAY.

Fabryka IVECO w Valladolid zatrudnia około 1100 osób i jest uznawana za jeden z czołowych zakładów motoryzacyjnych w regionie Kastylia i León. Gdy w 2017 r. obchodziła jubileusz 60‑lecia, zapowiadała innowacje, które uczyniły ją globalnym wzorcem Przemysłu 4.0. Polityka ustawicznego doskonalenia pozwala podnosić efektywność, jakość i zdolności adaptacyjne, przy jednoczesnym promowaniu innowacyjności wśród załogi.

– Innowacje i cyfrowa transformacja są naszymi siłami napędowymi. Budujemy pozycję lidera Przemysłu 4.0 oraz konkurencyjnej fabryki, nie tylko w Grupie Iveco, ale w całym ważnym uprzemysłowionym regionie Kastylii i León – mówi José Manuel Jaquotot.

W 2019 r. fabryka osiągnęła najwyższy, „złoty” poziom przemysłowej innowacyjności w programie World Class Manufacturing. Stosowna nagroda została przyznana w uznaniu znaczących postępów pod względem jakości, ochrony środowiska, bezpieczeństwa oraz innowacyjności procesów produkcyjnych.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!