Trans Polonia S.A. odbiera kolejne Renault Premium

, 13 stycznia 2014, 11:58

Firma Trans Polonia odebrała w gdyńskim punkcie Volvo Group Trucks Poland ciągniki siodłowe Renault Premium, wchodzące w skład zamówienia obejmującego osiemnaście pojazdów.

Pod koniec 2013 roku firma Trans Polonia S.A. z Tczewa odebrała kluczyki do kolejnej partii z łącznie osiemnastu zamówionych pojazdów Renault Premium. W efekcie tego zakupu tabor przewoźnika, posiadającego już 11 ciągników z naczepami cysternami i chłodniami, zajmującego się głównie transportem płynnych produktów chemicznych i spożywczych, będzie liczył 39 pojazdów.

– „Przed podjęciem decyzji o zakupie pojazdów marki Renault, przez pół roku testowaliśmy ciągniki siodłowe kilku producentów obecnych na polskim rynku” – mówi Agnieszka Meler, dyrektor organizacyjny firmy Trans Polonia S.A. – „Ze względu na specyfikę transportu ładunków płynnych, które mają dużą masę własną, zależało nam, aby były to ciągniki możliwie lekkie i przy tym ekonomiczne. Dużą rolę odegrała także satysfakcjonująca współpraca z lokalnym dealerem i serwisem, który od niedawna zajmuje się także obsługą sprzedaży i napraw pojazdów Renault Trucks. Braliśmy także udział w premierowych pokazach nowej gamy Renault Trucks w Lyonie i Warszawie. To bardzo interesujące i nowoczesne pojazdy. Niewykluczone, że w przyszłości także i najnowsze pojazdy Renault Trucks serii T trafią do naszej floty.” – dodaje.

Zamówienie obejmuje dostawę osiemnastu białych ciągników siodłowych Renault Premium 460.19T z silnikami spełniającymi normę Euro 5. Jednostki współpracują z automatycznymi skrzyniami biegów Optidriver. Zarządzaniem flotą nowo zakupionych pojazdów Renault Trucks ułatwia system telematyczny Optifleet.

– „W najbliższym czasie planujemy wspólnie z klientem przeprowadzić szkolenie kierowców w zakresie ekonomicznej jazdy, co pozwoli na jeszcze efektywniejsze wykorzystanie możliwości, jakie dają te sprawdzone i cenione nie tylko na naszym rynku pojazdy Renault Trucks.” – powiedziała Agnieszka Głowicka, menedżer serwisu Volvo Group Truck Center w Gdyni.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!