Menu

po-godzinach

GITD zaplanował modernizację fotoradarów

GITD podpisał umowę na modernizację, uruchomienie oraz zintegrowanie z działającym już systemem operacyjnym 147 sztuk stacjonarnych urządzeń rejestrujących prędkość punktową (fotoradarów). Działania te stanowią element większego projektu, który ma na celu zwiększenie skuteczności i efektywności automatycznego systemu kontroli nad ruchem drogowym. Wykonawcą została firma Sprint S.A.

Na podwójnym gazie na autostradzie

Inspektorzy Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego zatrzymali ciężarówkę, która jechała autostradą bez włączonych świateł mijania. Kierowca dokonał także manewru wyprzedzania na zakazie. Dodatkowo podczas kontroli okazało się, że prowadzący pojazd ma problemy z utrzymaniem równowagi i nie chce poddać się kontroli trzeźwości. Sytuacja miała miejsce na autostradzie A4 koło Bochni.

Rozwój infrastruktury dla paliw alternatywnych na drogach krajowych

Założenia i wyzwania, jakie niesie ze sobą Rozporządzenie o Infrastrukturze Paliw Alternatywnych (AFIR), rozmieszczenie infrastruktury ładowania przy drogach sieci bazowej TEN-T, rozwój rynku paliw alternatywnych i działania GDDKiA w kontekście AFIR – to niektóre z tematów, które pojawiły się podczas zorganizowanego przez GDDKiA spotkania z podmiotami z rynku paliw alternatywnych.

Pęknięte tarcze hamulcowe w kazachskiej ciężarówce

W czwartek, 20 października, na drodze krajowej nr 92 koło Świebodzina inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego z Sulęcina zatrzymali do kontroli kazachstańską ciężarówkę, którą przewożono blisko 18,5 tony ładunku. Ciężarówka miała niesprawne hamulce. Na obu kołach pierwszej osi ciągnika siodłowego były pęknięte tarcze hamulcowe.

po-godzinach