Porównaj spalanie swojego pojazdu z Actrosem

1 czerwca 2015, 16:32

W ramach programu „Fuel Duel” firmy transportowe same mogą przekonać się o oszczędności Mercedesów, porównując spalanie swoich pojazdów innych marek z nowymi Actrosami. W ramach ponad 1 100 przeprowadzonych w Europie pojedynków, ponad 90 proc. zakończyło się zwycięstwem pojazdów spod znaku gwiazdy.

Wszyscy producenci samochodów ciężarowych chwalą niską konsumpcję paliwa swoich modeli. Nic dziwnego – rozwój technologii pozwolił w ostatnich latach znacznie obniżyć średnie spalanie, zwiększający jednocześnie wydajność silników. Król może być jednak tylko jeden. Dlatego właśnie Mercedes-Benz udowadnia swoją wyższość w ramach programu „Fuel Duel”, znanego w Polsce w poprzednich latach pod nazwą „Eco-BESTia”.

Do udziału zapraszane są firmy transportowe, pragnące porównać konsumpcję paliwa posiadanych przez siebie samochodów z nowym Actrosem. Klient po zgłoszeniu się do dealera, otrzymuje Mercedesa w wersji Euro VI o możliwie zbliżonej do posiadanego przez siebie pojazdu, po czym wykorzystuje go w swojej firmie w ten sam sposób, jak własne samochody. Dzięki temu porównania są wiarygodne – odbywają się na tych samych trasach, z takim samym ładunkiem i przy udziale tych samych kierowców. Przewidziany okres od dwóch do trzech tygodni testów daje gwarancję, że wynik nie jest przypadkiem.

Kierowcy, przed udziałem w programie, zostają każdorazowo przeszkoleni z jazdy ekonomicznej, a ich styl prowadzenia pojazdu nadzorowany jest przez fabryczny system telematyczny FleetBoard. Dzięki temu każdy Klient biorący udział w teście nie tylko ma okazję przekonać się o przewadze Actrosa w zakresie niskiego zużycia paliwa nad innymi pojazdami użytkowanymi we flocie. Może on również poznać dostępne systemy wspomagające pracę kierowcy oraz w profesjonalny sposób zadbać o doskonalenie ich techniki jazdy.

Zainteresowanie tymi pojedynkami przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów – w ciągu ponad 2 lat przeprowadzono 1.121 porównań (w tym niemal 100 w Polsce), a Actrosy pokonały już ponad 5,5 milionów kilometrów. Zgodnie z deklaracjami firm biorących udział w programie, Mercedesy spaliły mniej od konkurencji w ponad 90% przypadków, osiągając średnią oszczędność na poziomie 10,5% względem rywali. Przy tak dużej liczbie testów daje to bardzo obiektywne informacje o potencjale oszczędności nowego Actrosa. Warto przy tym podkreślić, że w zestawieniach statystycznych uwzględniane są wyłącznie wyniki pojazdów konkurencyjnych wyposażonych w silniki Euro V i Euro VI. Actros, który już w poprzedniej generacji zapisał się do Księgi Rekordów Guinessa jako najbardziej oszczędna ciężarówka, po raz kolejny udowodnił, że nie ma sobie równych.

Pojazdy przeznaczone do programu nie są przypadkowe. Są to modele tak skonfigurowane i wyposażone, aby zapewniały użytkownikowi minimalne spalanie. Samochody te posiadają aerodynamiczną kabinę StreamSpace oraz nowe silniki Euro VI w trzech klasach mocy: 420, 430, lub 450 KM. Wszystkie wyposażono w inteligentny tempomat PPC, dopasowujący sposób jazdy do topografii terenu oraz optymalizujący punkty przełączania skrzyni biegów Mercedes PowerShift 3. Pakiet Economy posiada m.in. układ kontroli ciśnienia w ogumieniu. Natomiast zaawansowany system telematyczny FleetBoard, pozwala na rejestrację tras, analizuje sposób użytkowania, zdalnie diagnozuje pojazd oraz dzięki usłudze Serwis przygotowuje plan prac konserwacyjnych.

Konfiguracja pojazdów biorących udział w programie zyskała tak dużą popularność, że Mercedes-Benz postanowił wprowadzić do sprzedaży serię Actrosów – Fuel Duel Limited Edition. 250 takich właśnie egzemplarzy można zamawiać już teraz u autoryzowanych dealerów Mercedes-Benz Trucks.

Więcej informacji o Fuel Duel dostępne jest na stronie www.FuelDuel.pl

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!