Oferta BEHR HELLA SERVICE dla samochodów ciężarowych

24 czerwca 2015, 11:07

Firma Behr Hella Service zapewnia szeroki wybór części systemów termicznych dla samochodów osobowych, jak i ciężarowych. Oferta jest w stanie pokryć zapotrzebowanie dla większości popularnych na polskim rynku modeli pojazdów ciężkich. W tym segmencie jakość części jest szczególnie istotna, gdyż nagła awaria może przyczynić się do strat finansowych, związanych z przestojem pojazdu.

Nowy katalog

Nowoczesne systemy termiczne obejmują obszary takie jak: chłodzenie silnika i układ klimatyzacji samochodowej. Do ważnych zadań poza zapewnieniem optymalnej temperatury silnika we wszystkich stanach pracy należą również ogrzewanie i chłodzenie wnętrza samochodu. Obszarów tych nie należy rozpatrywać oddzielnie. Komponenty obu tych wpływających na siebie podzespołów stanowią często jeden moduł. Dlatego w celu zapewnienia efektywnego i wydajnego systemu termicznego wszystkie zastosowane komponenty muszą być dopasowane do siebie w optymalny sposób.

Od marca 2015 r. jest dostępny nowy katalog „Klimatyzacja do samochodów osobowych i dostawczych 2015/16“ firmy Behr Hella Service, eksperta w dziedzinie systemów termicznych. Liczący ponad 1100 stron katalog zawierający zarówno części zamienne do konkretnych modeli, jak i uniwersalne części do klimatyzacji. Nowy katalog jest bardzo przejrzysty i czytelny, wszystkie nowe części znajdują się z przodu, a wszystkie wycofane na końcu. Ponadto specjalne symbole ułatwiają zrozumienie cech produktów. Przy każdej pozycji jest podana informacja, czy skraplacz, parownik i dmuchawa nawiewu są wyposażone w filtr-osuszacz, zawór rozprężny czy regulator nawiewu. Nowy katalog jest dostępny za pośrednictwem naszych partnerów handlowych lub bezpośrednio w firmie HELLA.

VISCO – nowe wentylatory i sprzęgła do samochodów użytkowych

Sprawny układ chłodzenia silnika powinien pracować cicho, płynnie i nie zajmować dużo miejsca – powinien być niemal niezauważalny, lecz niezawodny. Do odprowadzania ciepła powstającego w silnikach pojazdów użytkowych i silnikach pojazdów osobowych oprócz wydajnych chłodnic wymagane są także wentylatory z odpowiednim napędem, które w efektywny sposób doprowadzają powietrze chłodzące. Firma BEHR, właściciel marki Visco®, już od 1963 roku produkuje seryjnie wydajne wentylatory Visco® do pojazdów użytkowych. W 1965 roku została rozpoczęta seryjna produkcja sprzęgieł Visco® do samochodów osobowych.

Behr Hella Service to wyłączny dystrybutor produktów do układów chłodzenia firmy BEHR, który w ramach otwartej sprzedaży części samochodów osobowych i użytkowych oferuje szeroki asortyment produktów Visco®. Oferta wentylatorów i sprzęgieł Behr Hella Service o oryginalnej jakości została niedawno zwiększona o 30 produktów i obejmuje obecnie ponad 140 artykułów.

Wydajne wentylatory Visco® są skonstruowane z wieńca wentylatora i sprzęgła Visco®. Są stosowane z silnikami montowanymi podłużnie i instalowane między chłodnicą a blokiem silnika. Są napędzane przez pasek klinowy lub bezpośrednio przez silnik. W zależności od temperatury otoczenia regulacja odbywa się przez bimetal lub układ elektroniczny. Zadaniem sprzęgła Visco® jest przeniesienie momentu napędowego z silnika na wieniec wentylatora w zależności od temperatury i jego prędkości obrotowej. Jeżeli nie ma zapotrzebowania na powietrze chłodzące, sprzęgło Visco® wyłącza się i na wieniec wentylatora przenoszony jest minimalny moment napędowy. Sprzęgło Visco® jest wysterowywane przez element bimetalowy wystawiony na wpływ temperatury otoczenia. Sworzeń otwiera otwór, przez który olej silikonowy przepływa z komory zbiorczej do komory roboczej. W komorze roboczej moment napędowy zostaje przeniesiony przez tarcie cieczy na wieniec wentylatora, którego obroty zostają płynnie podnoszone proporcjonalnie do temperatury pracy silnika.

W przypadku elektrycznie sterowanych sprzęgieł Visco® regulacja odbywa się bezpośrednio przy użyciu czujników. Regulator przetwarza sygnały, które po przetworzeniu na prąd sterujący są kierowane do wbudowanego elektromagnesu. Odpowiednio zdefiniowane pole magnetyczne oddziałuje na kotwicę zaworu sterującego wewnętrznym przepływem oleju. Obwód regulacyjny zamyka dodatkowy czujnik prędkości obrotowej wentylatora. W ten sposób zostaje zwiększona dynamika włączania i wyłączania wentylatora. Chłodzenie zależne od rzeczywistych warunków redukuje emisję hałasu i pobieraną moc, przez co zmniejsza się zużycie paliwa i obciążenie środowiska.

Produkty do systemów termicznych teraz również do maszyn rolniczych i budowlanych

Części dedykowane do konkretnych modeli pojazdów oraz części uniwersalne do układów chłodzenia silnika i klimatyzacji to nowość w ofercie Behr Hella Service. Do grona odbiorców części do samochodów osobowych, ciężarowych i specjalnych, korzystających z know-how eksperta w dziedzinie systemów termicznych, doskonałej obsługi w zakresie dostaw części, udostępniania informacji technicznych i organizacji szkoleń oraz kompleksowego wsparcia sprzedaży, dołączyli teraz również klienci z branży maszyn rolniczych i budowlanych. Dalsze informacje na temat rozszerzenia oferty znajdują się w broszurze „Maszyny rolnicze i budowlane“ dostępnej na stronie www.behrhellaservice.de oraz www.behrhellaservice.com

Zobacz ofertę Behr Hella Service dla maszyn rolniczych i budowlanych

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!