Jakość się opłaca: oleje przekładniowe ZF obniżają koszty eksploatacyjne pojazdów użytkowych

, 6 czerwca 2017, 12:20

Przekładnie stosowane w nowoczesnych pojazdach użytkowych są niezwykle złożonymi mechanizmami, które muszą sprostać wysokim wymaganiom dotyczącym niezawodności, wygody użytkowania oraz trwałości.

Wysokiej jakości oleje przekładniowe ZF Aftermarket przyczyniają się do obniżenia kosztów eksploatacji i serwisowania. Dzięki współpracy firmy ZF Aftermarket z 650 partnerami na całym świecie, klienci otrzymują dostęp do rozbudowanej sieci warsztatowej oferującej profesjonalną obsługę w zakresie wymiany oleju przekładniowego oraz do usług dostosowanych do indywidualnych potrzeb klientów flotowych.

Przekładnie stosowane w nowoczesnych pojazdach użytkowych poddawane są znaczącym obciążeniom. Ich działanie musi być niezwykle precyzyjne i niezawodne, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej trwałości elementów oraz zapewnieniu jak najlepszego komfortu pracy kierowcy. Żywotność poszczególnych elementów przekładni zależy od jakości oleju przekładniowego. Eksperci firmy ZF Aftermarket zwracają uwagę na zalety płynące ze stosowania produktów najwyższej jakości:

– Tańsze oleje przekładniowe nie spełniają często wysokich wymagań producentów pojazdów. Pozorna oszczędność na ich zakupie wiąże się z czasem z wyższymi wydatkami spowodowanymi szybszym zużywaniem elementów przekładni. Wyższa cena w pełni syntetycznych olejów zwraca się w tym wypadku, już  w ciągu 12 – 18 miesięcy.

Znaczące zalety

W związku z powyższym, firma ZF Aftermarket w swojej ofercie posiada własne oleje, które opracowywane są na etapie projektowania przekładni. ZF-Ecofluid M jest olejem opracowanym specjalnie dla pojazdów użytkowych. Jego stosowanie umożliwia wydłużenie okresów pomiędzy kolejnymi wymianami: są one potrzebne co trzy lata, w przeciwieństwie do olejów mineralnych, które należy wymieniać co roku. Jest to korzystne nie tylko pod kątem finansowym, ale również przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego. Stosowanie olejów syntetycznych znacząco zmniejsza liczbę awarii oraz doskonale chroni elementy przed zużywaniem podczas zazębiania się i synchronizacji przełożeń .

W porównaniu z mineralnymi i półsyntetycznymi olejami przekładniowymi, ZF-Ecofluid M zwiększa również wydajność przekładni. To z kolei pozwala ograniczyć zużycie paliwa o 1%, co daje roczne oszczędności na eksploatacji pojazdu rzędu kilkuset euro.

ZF Aftermarket oferuje także olej ZF-Ecofluid A Life przeznaczony do autobusów miejskich, dalekobieżnych i rejsowych oraz pojazdów specjalnych i szynowych. Olej ten obniża zużycie paliwa, umożliwiając jednocześnie efektywniejsze wykorzystanie mocy silnika, chroniąc przy tym przekładnię i poszczególne jej elementy przed przedwczesnym zużyciem.

Kompleksowa obsługa

Firma ZF Aftermarket wraz z 650 współpracującymi z nią partnerami na całym świecie jest oczywistym wyborem dla klientów w zbliżającym się okresie wymiany oleju w przekładni. ZF Aftermarket oferuje pełną gamę usług dla pojazdów osobowych, użytkowych, autobusów, maszyn budowlanych i rolniczych, urządzeń szynowych oraz stosowanych w branży morskiej – świadczonych zarówno dla niezależnych warsztatów, jak i dla klientów indywidualnych i flotowych.

Dzięki temu klienci otrzymują możliwość wykonania wszystkich usług serwisowych i niezbędnych napraw w jednym miejscu. Znajdujące się w ofercie firmy ZF pakiety serwisowe obejmują kompleksową obsługę przez cały okres eksploatacji pojazdu, w tym m.in: wymiany zapobiegawcze, regenerację , renowację, wymianę skrzyni oraz usługi szkoleniowe i konsultacje. Poszczególne procesy są idealnie dobierane do potrzeb klientów, którzy dążą do ograniczenia kosztów i czasu poświęcanego na obsługę i zachowania jak największej mobilności swoich pojazdów bez zbędnych przestojów.

Części do skrzyń biegów (Ecolite, Ecomid, Ecosplit, AS Tronic) są dostępne bezpośrednio u polskich dystrybutorów: Inter Cars, Q-Service, Opoltrans, Autos, Suder&Suder, Martex, Peter Renz oraz IOW Service.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!