Przewoził zwierzęta w skandalicznych warunkach

, 25 sierpnia 2017, 10:40

Inspektorzy transportu drogowego zatrzymali w Częstochowie na drodze krajowej nr. 1 pojazd polskiego przewoźnika, który transportował zwierzęta z okolic Łowicza do Tarnowa. Podczas kontroli sprawdzono sposób przewozu 31 sztuk bydła, który okazał się co najmniej szokujący.

Zwierzęta były przewożone w skandalicznych warunkach. Dwa byki przywiązane za rogi do bocznych barierek naczepy. Taki sposób wiązania uniemożliwiał zwierzętom poruszanie się, jedzenie i picie. W tej samej przegrodzie były przewożone dojrzałe płciowo byki i krowy co jest niedozwolone. Zwierzęta były na skraju wyczerpania.

Inspektorzy wezwali na miejsce zatrzymania lekarza z Powiatowego Inspektoratu Weterynaryjnego w Częstochowie. Weterynarz stwierdził, że 2 sztuki bydła nie nadają się do dalszej podróży i zostały skierowane do najbliższej ubojni w Bargłach. Pozostałe zwierzęta zostały rozdzielone według płci i przygotowane do możliwości transportu. Kierowca dostał mandat wys. 500 zł, natomiast wobec zarządzającego będą prowadzone dalsze czynności.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!