Ciężarówki DAF i silniki PACCAR wkrótce z Brazylii

, 20 stycznia 2012, 16:29

9 stycznia 2012 roku uroczyście rozpoczęto budowę nowej fabryki DAF w Ponta Grossa w Brazylii. W przyjaznym dla środowiska zakładzie będą powstawały pojazdy ciężarowe oraz silniki PACCAR MX. Zakończenie budowy jest planowane na 2013 rok.

Uroczyste rozpoczęcie budowy nowej fabryki DAF w Brazylii– „Wart 200.000.000 dolarów zakład będzie się składał z fabryki montażu, zajmującej obszar 300 tysięcy metrów kwadratowych na 569-hektarowej działce w mieście Ponta Grossa, w stanie Paraná.” – powiedział Mark Pigott, prezes i dyrektor generalny PACCAR.

Zakład jest przeznaczony do montażu pojazdów DAF XF, CF i LF i silników PACCAR MX. Będzie produkować ciężarówki DAF dla Brazylii i wszystkich rynków Ameryki Łacińskiej. Pojazdy będą sprzedawane przez sieć niezależnych punktów sprzedaży DAF.

– „Jesteśmy zadowoleni ze ścisłej współpracy z uniwersytetem Ponta Grossa State, politechniką federalną stanu Paraná i z innymi uczelniami technicznymi w tym regionie.  Ponieważ poziom produkcji DAF stale rośnie, możemy spodziewać się zatrudnienia do 500 pracowników.” – zauważył Marco Davila, prezes DAF Caminhões.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

178.56.136.*, 24 stycznia 2012, 22:44 0 0

chiny nie wystarcza

Odpowiedz