Co warto zobaczyć podczas targów oraz Inter Cars Motor Show?

, 20 sierpnia 2012, 11:11

12. Targom Inter Cars towarzyszyć będzie impreza Inter Cars Motor Show, którą z pewnością chętnie zobaczą wszyscy fani motoryzacji. Do najbardziej widowiskowych elementów tego wydarzenia zaliczyć można Masters Race i Drag Show. Na warszawskim Bemowie zaplanowano również typowo trakerskie atrakcje.

„Duże” atrakcje 12. Targów Inter Cars

Wśród wystawców 12. Tragów Inter Cars nie zabraknie firmy Feber. Na stoisku producenta, zwiedzający będą mogli uzyskać wszelkie niezbędne informacje dotyczące specyfikacji technicznej, warunków zakupu i najmu, a także skonfigurować swoją wymarzoną naczepę-wywrotkę.

Masters Race

To zmagania naszych mistrzów: Hołowczyca, Kuchara, Kuzaja i Oleksowicza. Master Race będzie składał się z trzech etapów:
• Wyścig gokartów
• Wyścig samochodów RWD
• Wyścig samochodów AWD
• Wyścig samochodów FWD

Wygrywa ten zawodnik, który po zsumowaniu wszystkich czasów ma najniższy czas.

Motor Show

Drag racing wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych, a w Polsce znany jest w pod nazwą wyścigi równoległe, w których dwa pojazdy (najczęściej samochody lub motocykle) mają pokonać w jak najkrótszym czasie odcinek ¼ mili (402,3m).

Wyścigi w Polsce zrzeszają coraz większą grupę zainteresowanych i z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Na warszawskim Bemowie w Corvette VTG 4×4 siądzie rekordzista Europy na ¼ mili – Grzegorz Staszewski, widzowie będą mogli podziwiać także Marcina Blautha w Camaro 4×4 i Dimy Nahula w Chevy Pick Up. Niespotykaną atrakcją będzie także Globe of Speed w formie stalowej kuli, w której może jeździć aż 6 motocyklistów jednocześnie! Jednak niewątpliwie największymi i zarazem najgłośniejszymi atrakcjami będą przejazdy Jet-Cara i Jet-Bike’a. Pojazdy prowadzone przez Gerda Habermanna posiadają silniki odrzutowe i jeśli chodzi o motocykl to jest to jedyny egzemplarz w Europie. Będzie więc wiele unikatowych motoryzacyjnych atrakcji!

Zapraszamy do regularnego odwiedzania stron www.intercarsmotorshow.pl oraz www.12targi.intercars.com.pl, ponieważ będą stale aktualizowane i będą pojawiać się na nich coraz to nowsze informacje, ciekawostki oraz atrakcyjne konkursy.

Przeczytaj o zawodnikach, którzy wystąpią na Inter Cars Motor Show!

Zapoznaj się z ekspozycją i dostawcami, którzy pojawią się na Targach
Sprawdź mapę dojazdu na Targi
Dowiedz się, jakie gwiazdy pojawią się na scenie Inter Cars Motor Show
Zagłosuj na najbardziej innowacyjny produkt 2012 roku
 

12 Targi części zamiennych, narzędzi i wyposażenia warsztatowego

31.08-02.09 2012

 

Inter Cars Motor Show

01-02.09 2012

Warszawa, Lotnisko Bemowo, wjazd od ulicy Piastów Śląskich
 


Organizatorzy: 

Sponsorzy:

Partnerzy: 

Bilety dostępne od 26 lipca w punktach Ticketpro oraz na stronie www.ticketpro.pl

 


Sylwetki zawodników

Krzysztof Hołowczyc to jeden z najbardziej utytułowanych polskich kierowców rajdowych, mający w swoim dorobku zarówno wielokrotne tytuły Mistrza Polski, Mistrza Europy, jak i udane starty w eliminacjach Mistrzostw Świata (WRC) i w legendarnym rajdzie Dakar. Sukcesy sportowe w połączeniu z wyjątkową osobowością zaowocowały ogromną popularnością jego osoby oraz przyczyniły się do prawdziwego rozkwitu rajdów samochodowych w Polsce.

Hubert Dylon Raptowny to jedna z bardziej rozpoznawany postaci w Polsce zajmujących się stuntem motocyklowym. Przez wszystkie lata aktywności sportowej Hubert podróżował po całej Polsce występując na licznych pokazach I eventach, co miało duży wpływ na popularyzacje tego sportu w naszym kraju. Jest również rekordzistą Polski w jeździe na przednim kole. W 2004 roku w ten właśnie sposób pokonał dystans 201m na motocyklu Yamaha R1.

Leszek Kuzaj, polski kierowca rajdowy, czterokrotny mistrz Polski. Pasję do rajdów wniósł z domu. W młodości pomagał w ekipach serwisowych by następnie, po uzyskaniu licencji, startować w rajdach jeszcze Fiatem 126p. Jak sam o sobie mówi jest człowiekiem uzależnionym od adrenaliny.

Tomasz Kuchar, wicemistrz Polski z 2007 i 2008 roku oraz zdobywca 4 tytułów Mistrza Polski (klasa N-3 w 1998, F-2 w 1999 i 2000, Super 2000 2009) oraz pięciokrotny zwycięzca Rajdu Barbórki. W sezonie 2002 był fabrycznym kierowcą zespołu Hyundai-Castrol World Rally Team. W latach 1999-2003 startował w Rajdowych Mistrzostwach Świata.

Maciej Oleksowicz jest jednym z popularniejszych, polskich kierowców rajdowych, który z powodzeniem startuje w formule SWRC zarówno w kraju jak i za granicami. Wicemistrz Polski w klasie N2, w 2010 roku zajął 5 Miejsce w Mistrzostwach Europy oraz 4 w 2011.

Grzegorz Staszewski, rekordzista Europy w szybkości osiągniętej samochodem dopuszczonym do ulicznego ruchu (street racing) na dystansie 400 m. Zdobywca tytułu King of Europe 2008 & 2010 oraz King of Germany 2010. Jego celem jest przesunięcie granicy możliwości i pobicie ustanowionego przez siebie rekordu prędkości.

Wheelieholix Triumph Stunt Team Polska oficjalny zespół stunerski producenta motocykli – Triumph.  W jego skład wchodzą czołowi polscy stunerzy: Fragment i Beku. Pokazy z „Triumphem w tle” uświetni także pokaz Mai Lin. Pięknej blondynki pochodzącej z Niemiec, która doskonale radzi sobie z jazdą ekstremalną na swoim Triumph Street Triple. Mai Lin znana jest również, jako stunt –girl.

Globe of Speed – ekstremalna jazda motocyklami wewnątrz stalowej kuli. Zobacz najbardziej szalonych motocyklistów łamiących prawa grawitacji.

Shocker Atv Group – zwariowana paczka, uzależnionych od adrenaliny, miłośników quadów. Dla nich nie ma rzeczy niemożliwych!

Bartek Ostałowski – osoba, której należy się wielki szacunek za hart duch i nie poddawanie się ograniczeniom własnego ciała. Bartek jest jedynym drifterem, który prowadzi samochód bez rąk, używając nóg. To nie wpływa na fakt, że jest jednych z bardziej utalentowanych polskich zawodników, którego pokazy stają na najwyższym poziomie. 

FMX – freestyle motorcross, powietrzne akrobację wykonywane przez motocyklistów skaczących na rampach! Wystąpią najlepsi zawodnicy w Polsce, m.in Bartek Oglaza. Niesamowite widowisko  zapierające dech w piersiach. To trzeba zobaczyć!

Terry Grant – szalony Brytyjczyk i jego szalone samochody. Niesamowite show, w którym kierowca wychodzi i wraca do samochodu podczas driftu, lub wymienia koło w czasie kręcenia „bączków”.
 

Zapoznaj się z ekspozycją i dostawcami, którzy pojawią się na Targach
Sprawdź mapę dojazdu na Targi
Dowiedz się, jakie gwiazdy pojawią się na scenie Inter Cars Motor Show
Zagłosuj na najbardziej innowacyjny produkt 2012 roku

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!