Części Valeo do układów zapłonu i zasilania

15 marca 2013, 13:07

Koncern Valeo, o czym zapewne wiadomo każdemu, kto choćby trochę interesuje się motoryzacją, należy do grupy największych na świecie producentów części samochodowych. Raczej każdy też wie, że części te trafiają zarówno na tzw. pierwszy montaż jak i na rynek wtórny.

Wydaje się, iż ogólnie również wiadomo, że jedną ze specjalności Valeo są rozmaite elementy układów zapłonowego i zasilania. Nie każdy natomiast zdaje sobie sprawę, że to właśnie Valeo, z 18% udziałem w rynku części na pierwszy montaż, jest światowym liderem w dziedzinie elementów do systemów zapłonowych. Elementy te, cechujące się najnowocześniejszymi rozwiązaniami technicznymi i wysoką jakością dostępne są oczywiście również na rynku wtórnym, Oto krótka charakterystyka ledwie kilku wybranych:

Cewki zapłonowe

Oferta cewek zapłonowych, przeznaczonych przede wszystkim do pojazdów eksploatowanych na naszym kontynencie, to prawie 100 numerów referencyjnych. Wszystkie cewki wykonywane są z materiałów najwyższej jakości, co gwarantuje ich długotrwałe i niezawodne działanie.

Przewody zapłonowe

Gama przewodów zapłonowych obejmuje ponad 650 referencji, które znajdują zastosowanie w 95% europejskiego parku samochodowego. W ofercie są przewody wszystkich trzech typów, a mianowicie:

  • rezystancyjne (rdzeń węglowy; oplot z włókna szklanego) przeznaczone głównie do samochodów japońskich, francuskich i amerykańskich.
  • reaktywne (rdzeń ferrytowy, włókno Kevlar, oplot z włókna szklanego) przeznaczone przede wszystkim do aut marek marek skandynawskich i francuskich.
  • z rdzeniem miedzianym.

 

Do produkcji wszystkich przewodów, niezależnie od ich typu, stosowane są materiały o doskonałych właściwościach izolacyjnych i wysokiej jakości, dzięki czemu przewody wykazują się dużą trwałością i niezawodnością.

Pompy paliwa

Valeo oferuje wiele modeli mechanicznych i elektrycznych pomp paliwa. Ich gama jest na tyle szeroka, że zapewnia ponad 80% pokrycia europejskiego parku samochodowego. Pompy Valeo są nowoczesnymi urządzeniami cechującymi się dużą wydajnością i wysoką jakością. Zawdzięczają to nie tylko przemyślanej konstrukcji oraz zaawansowanej technologii produkcji, ale i olbrzymiemu doświadczeniu jakie Valeo przez lata zebrało dostarczając pompy te na pierwszy montaż i na rynek wtórny.

Wtryskiwacze

W portfolio Valeo znajdują się również wtryskiwacze. Oferta obejmuje dwanaście najwyższej jakości referencji, które znajdują zastosowanie w ponad 70% samochodów produkowanych przez koncern PSA, a więc aut marek Peugeot i Citroen, w tym w takich modelach jak Citroëny C2/C3/C4 oraz Peugeoty 106/307.

Czujniki

Jedną ze specjalności Valeo są systemy zarządzania silnikiem. Naturalną koleją rzeczy firma oferuje więc także rozmaite czujniki dostarczające niezbędnych danych tym systemom. Gama obejmuje 20 referencji należących do 6 typów czujników, a mianowicie: prędkości obrotowej, spalania stukowego, położenia wałka rozrządu, ciśnienia oleju, temperatury zasysanego powietrza, ciśnienia oleju. Czujniki sygnowane przez Valeo przeznaczone są m.in. do samochodów takich marek jak Citroën (C1, C2, C3, C4), Dacia (Logan, Sandero), Fiat (Brava, Bravo, Doblo, Punto), Honda (Jazz), Ford (Fiesta, Focus), Peugeot (107, 207, 406, 407, 607, 806), Renault (Clio III, Megane, Modus, Twingo), Toyota (Aygo), Volvo (C30, V50, V70, S40).

Świece zapłonowe i żarowe

Valeo również oferuje świece zapłonowe i żarowe wykonane wg. wysokich standardów jakości przy zastosowaniu nowoczesnych technologii produkcji. W ofercie znajduje się 58 referencji dedykowanych do najbardziej popularnych samochodów rynku europejskiego miedzy innymi do: Renault Clio, Renault Megane, Toyota Yaris, Toyota Avensis, Skoda Fabia, VW Golf, Daewoo Matiz, Daewoo Lanos, Opel Astra, Opel Corsa itd.

Po więcej szczegółów zapraszamy na stronę Valeo, gdzie między innymi w wirtualnym katalogu dobiorą Państwo części do swojego samochodu http://www.valeoservice.com/html/poland/pl/

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!