Transics rozszerza gamę komputerów pokładowych

18 marca 2013, 14:23

Firma Transics zaprezentowała TX-GO – inteligentny, niezależny od pojazdu komputer pokładowy do efektywnego zarządzania flotą. Rozwiązanie zostało opracowane dla przewoźników, którzy chcą mieć więcej możliwości niż tylko lokalizowanie swoich pojazdów, a nie potrzebują bezpośredniego kontaktu ze swoimi kierowcami.

Łatwe dostosowanie do przepisów

TX-GO płynnie rejestruje pozycje i liczbę przejechanych kilometrów. Po podłączeniu do tachografu cyfrowego, w czasie rzeczywistym zapewnia takie informacje, jak czas jazdy i odpoczynku lub status aktywności tachografu. Nowe rozwiązanie do zarządzania flotą umożliwia zdalny odczyt z pamięci tachografu i karty kierowcy. Ponadto, podobnie jak wszystkie rozwiązania do zarządzania flotą Transics, TX-GO jest zintegrowany z programem TX-CONNECT, dzięki czemu wszystkie informacje są na bieżąco wizualizowane w firmie. Ten ogólny widok, jak na przykład czas prowadzenia pojazdu, pozwala dyspozytorom na podejmowanie proaktywnych działań i skuteczniejsze planowanie zleceń transportowych. TX-CONNECT daje też szczegółowe funkcje raportowania. Raporty pomagają menedżerom flot w sporządzeniu wykresów wydajności oraz optymalizacji produktywności i rentowności.

Troska o środowisko

Przewoźnicy mogą również monitorować zachowanie kierowców w czasie jazdy, po podłączeniu TX-GO do magistrali CAN. Opcjonalny moduł TX-ECO MONITOR ocenia zachowania kierowców w czasie jazdy, na podstawie takich parametrów, jak liczba obrotów silnika, praca silnika na biegu jałowym, prędkość, jazda na wybiegu, użycie tempomatu, czy innych urządzeń pokładowych. Dzięki wizualizacji tych danych w raporcie z TX-CONNECT, menedżerowie flot uzyskują obraz stylu jazdy i zużycia paliwa. Poza zmniejszeniem zużycia paliwa i emisji CO2, pomoże to również obniżyć koszty utrzymania oraz zwiększyć bezpieczeństwo na drodze.

Nowość w gamie

TX-GO jest rozszerzeniem istniejącej rodziny komputerów pokładowych Transics. Głównym elementem, który odróżnia TX-GO od istniejących rozwiązań Transics jest brak wyświetlacza. Jest adresowany do przewoźników, którzy chcą czegoś więcej niż lokalizatora, ale nie potrzebują bezpośredniego kontaktu z kierowcą, przekazywania planowania trasy oraz wbudowanej nawigacji. Produkt będzie dostępny w połowie tego roku.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!