Continental wprowadza opony do zastosowań w&nbsptransporcie ludzi

8 kwietnia 2013, 15:14

Na targach Commercial Vehicle Show 2013 w Birmingham Continental zaprezentuje nową gamę opon 3 generacji przeznaczonych do autobusów. Opony zaprojektowano specjalnie z myślą o wszystkich segmentach transportu osobowego: połączeniach liniowych, ruchu dalekobieżnym i, po raz pierwszy, komunikacji regionalnej.

Opony trzeciej generacji Continental

Trzecia generacja opon to zoptymalizowana pod względem użytkowym paleta produktów, która ma za zadanie zapewnić klientom większy sukces finansowy. Pojawia się całkiem nowa oferta produktów z przeznaczeniem do ruchu osobowego. Ze względu na coraz wyższe wymagania w stosunku do opon w kontekście ochrony środowiska i bezpieczeństwa Continental przedstawił linię produktów zoptymalizowanych pod kątem potrzeb charakterystycznych dla przewozu osób.

Nowa rodzina produktów przeznaczonych dla przewoźników komercyjnych skierowana jest do wszystkich obszarów zastosowań — od komunikacji miejskiej, poprzez połączenia regionalne i czarterowe, po dynamicznie rozwijający się segment autobusowej komunikacji dalekobieżnej. Opony mają być przede wszystkim bezpieczne, komfortowe i oszczędne w eksploatacji. Do 3 generacji należą trzy nowe serie opon: Conti Coach, Conti CityPlus i Conti Urban. Wpisują się one w wielorakie potrzeby branży autobusowej.

Conti Coach

Na potrzeby segmentu komunikacji dalekobieżnej dostępne będzie ogumienie Conti Coach HA3 w rozmiarach 295/80 R 22.5 oraz 315/80 R 22.5 do zastosowania na wszystkich osiach. Opony te zapewniają wysoką ekonomikę eksploatacji, ponieważ wpływają na oszczędne zużycie paliwa. Na szosie gwarantują dobrą przyczepność wzdłużną i poprzeczną, stabilność kierunkową, precyzję kierowania pojazdem, a także – dzięki zastosowanym lamelom – stabilne zachowanie na mokrej nawierzchni przez cały okres eksploatacji.

Z myślą o zimowych warunkach na drogach firma Continental ma w swoim programie od 2010 roku specjalne opony zimowe HSW 2 Coach. Przeznaczone są do zastosowania na kołach wszystkich osi autobusu. Opona zimowa zapewnia na jezdni w warunkach zimowych lepszą trakcję niż standardowa opona M+S dzięki odpowiedniemu ukształtowaniu profilu z większą liczbą krawędzi i lamel.

Conti CityPlus

Conti CityPlus HA3 to opona opracowana z myślą o zastosowaniu w autobusach obsługujących połączenia regionalne. Spełnia dokładnie wymogi formułowane przez ten rozwijający się segment. Opona nadaje się do zastosowania na kołach wszystkich osi i dostępna jest w rozmiarze 295/80 R 22.5. Wyróżnia się właściwościami jezdnymi i zachowaniem na mokrej nawierzchni przez cały okres eksploatacji, bardzo dobrym przebiegiem i równomiernym zużyciem. Dla operatorów autobusów ważny jest zarówno duży komfort oferowany podróżnym w autobusie, jak i aspekt ekonomiczny w postaci oszczędnego zużycia paliwa oraz możliwości bieżnikowania i regeneracji opony. Wszystkie te własności oferuje ta opona.

Conti Urban

Z myślą o wymagającej komunikacji miejskiej Continental ma w ofercie oponę Conti Urban HA3 zakładaną na koła wszystkich osi, w rozmiarach 275/70 R 22.5 i 315/60 R 22.5. Nowa opona ma jeszcze mocniejszą ścianę boczną, która skutecznie chroni ją przed uszkodzeniami w wyniku najechania na krawężnik oraz zapewnia dłuższy przebieg nawet o 20 procent.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!