Nowy program ochrony dla flot pojazdów ciężarowych

, 3 stycznia 2014, 8:15

Europ Assistance Polska, wraz z UNIQA TU, opracowała Truck Assistance. Program ubezpieczenia wraz z całodobowymi usługami assistance jest dostępny w trzech wariantach: Truck Standard, Truck Komfort i Truck Premium. Ubezpieczenie skierowane jest dla flot składających się z minimum 10 pojazdów, które są lub będą ubezpieczone w UNIQA w zakresie OC lub AC.

Oferowany truck assistance obejmuje pojazdy do 15. roku eksploatacji, w tym: ciężarowe powyżej 3,5 tony, ale nieprzekraczające 44 ton DMC (grupa C2); ciągniki siodłowe (grupa C3), naczepy (grupa F1) i przyczepy do 44 ton DMC (grupa F3).

– „Ubezpieczenie Truck Assistance jest nowością w naszej ofercie ubezpieczeń skierowanych do klientów flotowych. Wyróżniają je najszerszy na rynku zakres i suma ubezpieczenia – 3500 euro oraz konkurencyjna cena. Ubezpieczenie kosztuje od 250 zł rocznie. Aby je kupić wystarczy mieć jedynie OC, co jest dużym udogodnieniem dla klientów” – mówi Paweł Boryczka, dyrektor Departamentu Ubezpieczeń Komunikacyjnych UNIQA.

W ramach oferty Truck Standard, poszkodowani kierowcy mogą liczyć na usprawnienie pojazdu, holowanie lub podnoszenie, a także parkowanie pojazdu na strzeżonym parkingu. Kierowcy mają również do dyspozycji pomoc w tłumaczeniu telefonicznym oraz mogą skorzystać z całodobowej infolinii, gdzie uzyskać mogą informacje na temat lokalizacji stacji obsługi i napraw, sytuacji na drogach i przejściach granicznych, a także lokalizacji szpitali, aptek, hoteli i stacji paliw. W wariancie standardowym ochrona występuje wyłącznie na terenie Polski.

Warianty Truck Komfort oraz Truck Premium, gwarantują pomoc zarówno w Polsce, jak i w pozostałych krajach europejskich. Ponadto, różnią się sumami ubezpieczeń i gwarantują pomoc nie tylko w sytuacji wypadku samochodowego, ale też w razie awarii pojazdu lub jego kradzieży. Oprócz świadczeń dostępnych w wersji Truck Standard, szersze warianty dodatkowo oferują możliwość zakwaterowania w hotelu na czas naprawy pojazdu lub kontynuacji podróży innym środkiem transportu (pociągiem lub samolotem). Posiadając jeden z wariantów rozszerzonych, klienci mogą liczyć na dostarczenie części zamiennych, a także pokrycie kosztów dowozu brakujących dokumentów.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!