System podglądu wokół pojazdu ProViu ASL 360

, 8 maja 2014, 9:35

System ProViu ASL360 jest projektem zatwierdzonym przez Continental, mającym na celu zwiększenie bezpieczeństwa w transporcie. Składa się z czterech kamer View Surround System, zamontowanych na zewnątrz pojazdu, które umożliwiają kierowcy/operatorowi zobaczenie obszaru 360 st. wokół swojego pojazdu.

Obraz z czterech kamer jest „sklejany” w czasie rzeczywistym . Kierowca może zobaczyć  nawet obiekty w tzw martwym punkcie, czyli  obszar, którego nie widać w lusterku bocznym. Kierowca/operator ma  możliwość wyboru widoku 2D i 3D – widok z lotu ptaka zapewnia mu przegląd w sytuacjach krytycznych.

W trybie dwuwymiarowym, widok kierowcy koncentruje się na najbliższym otoczeniu, natomiast w trybie 3D rozszerzony zostaje o relacje z otoczeniem, jak i innymi użytkowników dróg. Dla jeszcze lepszej orientacji kierowca może nie tylko zmienić perspektywę, ale również kontrolować poszczególne kamery, aby uzyskać jeszcze bardziej precyzyjny obraz obszarów krytycznych w trudnych sytuacjach drogowych. Rzuty ścian, narożniki ścian i inne pojazdy mogą być natychmiast rozpoznawane i kierowca, w krytycznych sytuacjach drogowych w gęstym ruchu miejskim, w ciasnych rampach załadunkowych czy na zatłoczonych placach budowy, może manewrować pewniej i bezpieczniej.

Nawet wtedy, gdy pojazd jest nieruchomy, system jest stale aktywny i kierowca może monitorować inne pojazdy i ładunki. Dzięki informacjom przekazywanym przez ProViu możemy poprawić zarówno bezpieczeństwo, jak i skuteczność działania pojazdów użytkowych. Manewrowanie jest szybsze, czas załadunku i rozładunku jest krótszy. Jest mniej wypadków, krótsze przestoje, a co za tym idzie niższe koszty serwisu lub naprawy. System ProViu 360 nie tylko zwiększa bezpieczeństwo kierowcy, pojazdu i innych użytkowników dróg. To także kolejny krok w kierunku poprawy wymiany informacji i danych między kierowcą, pojazdem i infrastrukturą.

Dobrą informacją dla wszystkich producentów jest to, że system 360 może być dostosowany do innych serii modelu i może być zintegrowany z istniejącym wyświetlaczem konsoli centralnej lub na tablicy przyrządów. Informacje optyczne kamer mogą być dostarczane do różnych systemów ADAS.W przyszłości system będzie obsługiwać więcej niż cztery kamery.

System Pro Viu  może być z powodzeniem stosowany  w samochodach ciężarowych, autobusach,  maszynach budowlanych i rolniczych oraz pojazdach specjalnych.

Korzyści dla kierowcy/operatora:

  • Zwiększenie bezpieczeństwa i zmniejszenie kolizji
  • Szybsze i bezpieczniejsze parkowanie i manewrowanie w krytycznej sytuacji
  • Kierowca widzi kompletne otoczenie swojego pojazdu bez martwych punktów.

 

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!