Nowa koncepcja opony do autobusów miejskich i międzymiastowych

13 maja 2014, 9:18

Autobusy w ruchu regionalnym muszą być wszechstronne: niezawodnie pokonywać trasy regionalne w dni robocze oraz obsługiwać połączenia czarterowe do miejscowości turystycznych, ośrodków sportów zimowych i do ulubionych miejsc na weekendowe wypady, więc odpowiednie opony odgrywają główną rolę.

Po raz pierwszy firma Continental opracowała specjalną oponę dla tego segmentu, która idealnie spełnia te liczne wymogi różnorodnych zastosowań: nowość CityPlus HA3. Oferowana w Europie w rozmiarze 295/80 R 22.5 z oznaczeniem M+S dla nowych opon do autobusów regionalnych radzi sobie z codziennymi wyzwaniami dzięki bieżnikowi, który został opracowany specjalnie do tego celu: wyraźne podłużne rowki zapewniają optymalne prowadzenie i zachowanie na mokrej nawierzchni, zaś lamele 3D o pełnej głębokości poprawiają przyczepność i utrzymują stałą wysoką skuteczność hamowania przez cały okres eksploatacji opony. Na potrzeby nowej linii opon autobusowych inżynierowie firmy Continental opracowali całkowicie nową gumową mieszankę bieżnika, która spełnia również różnorodne wymogi regionalnego transportu autobusowego.

Szerokie zamknięte żebra barków poprawiają stabilność boczną opony na gorszych nawierzchniach lub krętych górskich drogach. Zamknięte ścianki boczne wraz z nową mieszanką bieżnika zapewniają szczególnie komfortową i cichą jazdę.

Wzmocniona, sztywniejsza konstrukcja ścianek bocznych znacząco przyczynia się do ograniczenia zużycia paliwa.

– „Conti CityPlus to właściwa odpowiedź na sprzeczne cele wszechstronności i ekonomiki” – uważa Geert Roik, szef działu Research & Development Commercial Vehicle Tires w firmie Continental.

Będące efektem intensywnych badań nad nową oponą Conti CityPlus HA3 najwyższa skuteczność hamowania przez cały okres eksploatacji, wyraźnie wyższa trwałość i znacznie niższe opory toczenia pomagają ograniczać koszty operacyjne przy zachowaniu zdecydowanie lepszych właściwości jezdnych.

Podobnie jak w przypadku każdej opony Continental nowej trzeciej generacji, podwyższony indeks nośności Conti CityPlus HA3 uwzględnia rosnącą masę pojazdów wynikającą z przyszłej technologii silników, które muszą spełnić normę Euro 6. Wszechstronna opona Conti CityPlus HA3 to produkt klasy premium, który stanowi bezkompromisowo bezpieczną i ekonomiczną odpowiedź na wymogi trudnego rynku transportu regionalnego i czarterowego.

Wszystkie nowe opony Conti CityPlus HA3 nadają się do pogłębiania i bieżnikowania. Zdecydowania wydłuża to okres eksploatacji i ekonomikę opon premium.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!