Wielton filarem polskiej gospodarki

26 maja 2014, 15:33

Wielton – polski producent naczep i przyczep otrzymał tytuł „Filar Polskiej Gospodarki”, tym samym znalazł się w ścisłej czołówce IX edycji rankingu przygotowanego przez redakcję dziennika Puls Biznesu i firmę badawczą ARC Rynek i Opinie.

Puls Biznesu organizuje ranking od prawie 10 lat. Bazuje na opinii samorządowców, którzy dobrze znają lokalnych przedsiębiorców i mogą wskazać tych, którzy najbardziej przyczyniają się do rozwoju lokalnego biznesu. Agencja badawcza ARC Rynek i Opinie zbiera informacje ze wszystkich województw od Prezydentów poszczególnych miast, Burmistrzów i Wójtów o najbardziej aktywnych przedsiębiorstwach w ich najbliższym otoczeniu. To oni wskazują firmy, które rozwijają lokalną przedsiębiorczość. W ten sposób wyróżnione zostają firmy, które uzyskają najwięcej głosów. W IX edycji rankingu wśród pięciu firm województwa łódzkiego, Wielton zajął II miejsce, tuż po Ceramice Paradyż. Wśród nagrodzonych znaleźli się kolejno po Wieltonie: PGE Elektrownia Bełchatów, Ceramika Tubądzin i OSM w Łowiczu.

Wielton S.A. został doceniony za wspieranie i promowanie zatrudnienia w regionie, rozwój przedsiębiorczości i za zaangażowanie w działania na rzecz rozwoju społeczności lokalnej.

Wielton S.A. z siedzibą w Wieluniu, jest największym polskim producentem przyczep i naczep oraz jednym z 10 wiodących producentów w Europie. Udział spółki w rynku krajowym w 2013 r. stanowił około 15%. 65% produkcji sprzedawane jest na eksport do ponad 20 krajów.

Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 23 maja w Warszawie. Nagrodę w imieniu zarządu Wielton S.A. odebrał wiceprezes Mariusz Golec.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!