Petycja w sprawie ryczałtów za noclegi kierowców

4 lipca 2014, 12:51

W związku z uchwałą Sądu Najwyższego z dnia 12 czerwca 2014 r. przewoźnikom grozi lawina pozwów ze strony kierowców domagających się wypłacenia zaległych ryczałtów rekompensujących niewygody nocowania w kabinie pojazdu. Sąd Najwyższy, zadecydował, że kabina nie jest wystarczająco wygodnym miejscem do spędzania nocy przez kierowców i mogą oni dochodzić sądownie swoich roszczeń od pracodawców za ostatnie 3 lata pracy. Środowisko przewoźników przygotowało w tej sprawie petycję do Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Zdaniem inicjatorów petycji, sprawa jest niezwykle poważna i konsekwencje ekonomiczne tej uchwały mogą być katastrofalne nie tylko dla sektora TSL, ale i dla całej polskiej gospodarki. Apel skierowany jest do całego środowiska transportowego o wsparcie działań, które mają na celu skłonienie rządzących do jak najszybszego podjęcia prac nad uregulowaniem przepisów w sprawie ryczałtów.

Petycja zostanie przekazana do Ministra Pracy i Polityki Społecznej Władysława Kosiniaka-Kamysza. Jej głównym przesłaniem jest prośba o niezwłoczne podjęcie koniecznych kroków i wprowadzenie stosownych zmian w przepisach mających na celu zapobieżenie niebezpieczeństwu związanemu z orzeczeniem Sądu Najwyższego w sprawie ryczałtów za noclegi kierowców.

Petycje można przesyłać mailem: petycja@transport-manager.pl, faksem: 48 61 84 11 754, MMS-em na nr: 48 730 555 553. Istnieje też możliwość podpisu pod petycją w formie on-line na: www.transport-manager.pl/petycja
Termin nadsyłania podpisów to 8 lipca 2014 r.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!