Bosch rusza do ofensywy w segmencie Truck

1 sierpnia 2014, 12:04

Pojazdy użytkowe muszą być coraz oszczędniejsze, bezpieczniejsze i muszą spełniać bardzo ostre normy czystości spalin. Firma Bosch wspiera przy tym warsztaty serwisowe w osiągnięciu wspomnianych celów, oferując im szeroki program części zamiennych i techniki diagnostycznej, której częścią jest teraz także nowy tester diagnostyczny „KTS Truck“ z oprogramowaniem ESI[tronic] Truck dla samochodów ciężarowych.

Nowy tester do diagnostyki sterowników w pojazdach użytkowych  jest dostępny w dwóch wariantach: jako moduł KTS (KTS Truck), do współpracy z komputerem PC lub laptopem, lub jako kompletny system KTS 800 Truck z nowym tabletem-PC (jednostka DCU 130 – „Diagnostic Control Unit”) wraz z modułem. Moduł KTS łączy się z komputerem PC za pomocą technologii Bluetooth, co zapewnia transmisję danych bez zakłóceń nawet w zasięgu 100 m – jest to dogodne rozwiązanie, wziąwszy pod uwagę standardowe odległości w warsztatach obsługujących pojazdy użytkowe. KTS 800 Truck z nową jednostką DCU z 13-calowym wyświetlaczem dotykowym to kompletny, mobilny system diagnostyczny, który można wykorzystać także do sterowania innymi systemami testerów Bosch.

ESI[tronic] Truck: oprogramowanie o największym zasięgu na rynku

Zarówno KTS Truck, jak i KTS 800 Truck korzystają z wersji oprogramowania ESI[tronic] Truck przygotowanej specjalnie dla pojazdów ciężarowych. Pakiet oprogramowania zawiera dane najbardziej popularnych na rynku europejskim transporterów, samochodów ciężarowych i autokarów. Oprócz informacji potrzebnych do diagnostyki sterowników, program ESI[tronic] Truck w wersji dla pojazdów ciężarowych zawiera także informacje techniczne, np. schematy połączeń, instrukcje serwisowania i napraw. Dodatkowo użytkownik ma do dyspozycji katalogi części zamiennych wraz z informacjami partnera Bosch, firmy ZF, w tym informacje serwisowe oraz instrukcje montażu i demontażu produktów ZF.

Partner numer 1 dla warsztatów

Podobnie jak w przypadku samochodów osobowych, także przy obsłudze pojazdów użytkowych firma Bosch oferuje bogaty asortyment części zamiennych o jakości wyposażenia oryginalnego, kompleksowy program techniki diagnostycznej oraz specjalnie przygotowane szkolenia serwisowe z zakresu techniki motoryzacyjnej. Firma Bosch oferuje wszystkim warsztatom – obsługującym zarówno samochody osobowe, jak i ciężarowe – produkty i rozwiązania, jakich należy wymagać od partnera gwarantującego przyszłość warsztatom serwisowym.

Więcej informacji o testerze KTS Truck

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

194.39.218.*, 12 sierpnia 2014, 21:38 0 0

Znam kilka testerów do Trucka, a nie ma ich dużo w najnowszych systemach diagnostycznych pojazdów pow. 3,5 t Esi Truck przewyższa wszystkie inne programy. Jeżeli chodzi o porównanie jakosci do ceny to klasuje się b. dobrze, juz za 12 tyś netto możemy kupic tester KTS TRUCK z roczną licencją oprogramowania, co sprawia, że jest to najlepsza oferta na rynku.

pozdrawiam krakus

Odpowiedz

194.39.218.*, 12 sierpnia 2014, 21:53 0 0

byłem ostatnio na prezentacji tego KTS-a- na początku sceptycznie nastawiony co do możliwości, bo nie sądziłem, że Bosch jest coś więcej w stanie zrobić od tego co Texa proponuje, ale okazało się, że robi i to sporo- przede wszystkim ma możliwość kodowania modulatorów hamulcowych i zawieszenia (Wabco, Knorr), a także fajnie opracowane schematy elektryczne; byłem w szoku; chyba jednak zainwestuję w ten sprzęt.

Odpowiedz