Bosch dla warsztatów pojazdów ciężarowych

27 marca 2015, 15:01

Bosch jest prawdopodobnie jedyną firmą na świecie która oprócz części zamiennych może zaoferować dodatkowe wsparcie warsztatu w postaci szkoleń technicznych, specjalistycznego sprzętu diagnostycznego oraz wyposażenia warsztatu Dla warsztatów chcących bliższej kooperacji oferuje współpracę w ramach sieci warsztatów partnerskich lub sieci warsztatów Bosch.

Części zamienne

Większość mechaników dobrze zna główne produkty Bosch do pojazdów ciężarowych takie jak systemy wtrysku paliwa Diesel czy alternatory i rozruszniki, które słyną niemal z legendarnej trwałości. Części Diesel i alternatory oraz rozruszniki są jedynie wycinkiem spośród dużego zbioru oferty części zamiennych Bosch do pojazdów ciężarowych, spełniających najwyższe wymogi jakościowe.

Spośród części do innych zaawansowanych systemów technologicznych, w ofercie znajdują się również części zamienne i kompletne podzespoły do systemów oczyszczania spalin produkcji Bosch, takich jak system dozowania płynu AdBlue do układu wydechowego Denoxtronic czy do systemów redukcji emisji cząstek stałych Departronic.

W ofercie Bosch znajdują się również części odpowiedzialne za bezpieczeństwo i komfort prowadzenia pojazdu, takie jak wysokowydajne i trwałe żarówki 24V oraz skuteczne wycieraczki. Dopełnieniem oferty oświetlenia są reflektory dodatkowe, takie jak reflektory drogowe czy przeciwmgielne, lampy robocze, szperacze oraz lampy ostrzegawcze obrotowe tzw. „koguty”.

Spośród części zamiennych, nazywanych często materiałami eksploatacyjnymi do pojazdów ciężarowych, w ofercie Bosch znajdują się między innymi filtry, zarówno te standardowe jak filtr paliwa, powietrza, oleju jak również wiele specjalnych takich jak filtry AdBlue, czy osuszacze powietrza.

Paski napędowe też mogą być uważane za materiały eksploatacyjne. W ofercie pasków napędowych Bosch znajdują się paski klinowe, wieloklinowe, jak również specjalne, wysokowytrzymałe paski wieloklinowe, wzmocnione wysokowytrzymałymi włóknami aramidowymi.

Akumulatory to nie tylko sprawny rozruch w każdych warunkach pogodowych, ale także źródło energii dla licznych urządzeń dbających o komfort i bezpieczeństwo kierowcy. Aby zapewnić odpowiednią ilość energii, Bosch oferuje 4 linie akumulatorów do pojazdów ciężarowych: T5, T4, T3, TE EFB. Dzięki temu istnieje możliwość dobrania odpowiedniego akumulatora do wymagań danego pojazdu, jak również do wymagań użytkownika i sposobu eksploatacji pojazdu.

Urządzenia wyposażenia warsztatowego

Dział wyposażenia warsztatowego firmy Bosch oferuje szeroką ofertę specjalistycznego oprogramowania i urządzeń serwisowych dedykowanych dla warsztatów zajmujących się naprawami pojazdów ciężarowych. Wśród produktów wyposażenia warsztatowego Bosch można znaleźć oprogramowanie Bosch ESI[tronic] zawierające wszystkie niezbędne informacje o pojeździe, katalogi części czy informacje serwisowe.

W gamie urządzeń natomiast znajdują się takie urządzenia, jak testery usterek KTS Truck, Specjalistyczne urządzenia EPS służące do testowania i regulacji aparatury wtryskowej Diesel, urządzenia ACS do obsługi układów klimatyzacji, a nawet urządzenia do serwisowania kół pojazdów ciężarowych: montażownice opon i wyważarki kół.

Szkolenia

Nawet współcześnie przy powszechnie stosowanych wysoko rozwiniętych technologiach informatycznych do zdiagnozowania przyczyn nieprawidłowego działania podzespołów pojazdów nie wystarczą nawet najdoskonalsze urządzenia diagnostyczne. Aby diagnoza była kompletna i prawidłowo zinterpretowana, niezbędni są odpowiednio wyszkoleni pracownicy. Podczas szkoleń technicznych prowadzonych w centrum szkoleniowym Bosch stawiamy w dużej mierze na szkolenia praktyczne– kursanci mają do dyspozycji zarówno model silnika MAN, jak również pojazd ciężarowy z naczepą.

Informacje o aktualnych terminach szkoleń można znaleźć pod adresem:
http://www.szkoleniabosch.pl/

Współpraca Bosch z warsztatami ciężarowymi

Dla warsztatów, które chciałyby bliżej współpracować i rozwijać się razem z firmą Bosch, oferujemy współpracę w kilku różnych zakresach w ramach różnych sieci warsztatowych, najbardziej podstawowym jest program warsztatowy Bosch Pojazdy Użytkowe W stosunku do tej sieci Bosch ma najmniej wymagań, warsztat musi jedynie posiadać tester usterek Bosch KTS Truck, odbyć jedno szkolenie w firmie Bosch oraz realizować określony wolumen zakupów części Bosch. W zamian może między innymi używać logo marki Bosch, otrzymuje wsparcie w pozyskiwaniu nowych klientów oraz pomoc ze strony Bosch w przypadku kłopotliwych przypadków.

Kolejnymi możliwościami współpracy i dalszego rozwoju warsztatu razem z Bosch jest przynależność warsztatu do jednej z sieci warsztatów Bosch. Bosch prowadzi trzy sieci warsztatów różniących się zakresem wykonywanych napraw.

Innowacje

Bosch nieustannie opracowuje nowe produkty, oraz wprowadza nowe, innowacyjne funkcje w istniejących systemach, które mają na celu pomagać w prowadzeniu firm transportowych, warsztatu lub podnosić bezpieczeństwo i komfort kierowania pojazdu ciężarowego. Jednym z ważniejszych kierunków prac rozwojowych jest łączenie pojazdów ciężarowych z Internetem i zintegrowanie dodatkowych funkcji on-line.
 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!