Urządzenia wyposażenia warsztatowego

27 marca 2015, 15:02

W czasach, kiedy pojazdy są coraz bardziej nafaszerowane systemami elektronicznymi, systemy wtrysku coraz bardziej skomplikowane, a klienci coraz bardziej wymagający, liczy się dobre wyposażenie warsztatu i dostęp do informacji technicznych.

Dzięki produktom oferowanym przez dział wyposażenia warsztatowego Bosch, warsztaty naprawiające pojazdy ciężarowe mogą skrócić czas naprawy np. przez dostęp do informacji serwisowych zawartych w oprogramowaniu ESI[Tronic] lub mogą przeprowadzać diagnozę i kalibrację wielu systemów pojazdu ciężarowego i naczepy używając tylko jednego urządzenia Bosch, jakim jest KTS Truck. Mogą również przeprowadzić w trybie automatycznym prawie bez udziału mechanika obsługę układu klimatyzacji w autobusie. Dział wyposażenia warsztatowego Bosch oferuje również zaawansowane urządzenia specjalistyczne dla warsztatów ukierunkowanych na naprawę aparatury wtrysku Diesel lub zajmujących się wulkanizacją i naprawą kół w pojazdach ciężarowych.

Oprogramowanie serwisowe Bosch ESI[tronic] Truck 2.0 oferuje wszystkie informacje i funkcje dla pojazdów ciężarowych w jednym miejscu. W oprogramowaniu zintegrowana jest szeroka gama informacji poczynając od podstawowych informacji o pojeździe poprzez katalogi części zamiennych Bosch, Sachs, Lemförder, Boge i ZF Parts wraz z informacjami serwisowymi oraz instrukcjami montażu, a kończąc na informacjach technicznych takich jak między innymi schematy elektryczne, instrukcje serwisowania i naprawy, plany przeglądów serwisowych wraz z dostępnymi listami punktów kontrolnych.
 

Kolejnym narzędziem Bosch, nieodzownym w każdym warsztacie ciężarowym, jest tester usterek KTS Truck. Dzięki temu urządzeniu większość napraw i procedur serwisowych, które dotychczas były zarezerwowane jedynie dla serwisów producenta pojazdu są możliwe do wykonania w warsztacie posiadającym to urządzenie. Tester usterek KTS Truck zapewnia profesjonalną diagnozę sterowników pojazdów ciężarowych pozwalając na kompleksową diagnostykę OBD, jak i szeroką diagnozę sterowników takich jak: sterowniki silnika, pneumatyki, skrzyń biegów itp. w pojazdach ciężarowych, autobusach oraz naczepach i przyczepach.

Sztandarową grupą urządzeń serwisowych Bosch jest szeroka gama specjalistycznych urządzeń przeznaczonych do naprawy aparatury wtryskowej Diesel. W portfolio tych urządzeń znajdują się zarówno urządzenia proste – służące do weryfikacji stanu pojedynczych wtryskiwaczy Common Rail w warsztacie, jak również skomplikowane i precyzyjne stoły probiercze do badania i regulacji konwencjonalnych i nowoczesnych układów wtryskowych Diesla.

We współczesnym warsztacie nie może zabraknąć urządzeń do obsługi klimatyzacji. Urządzenia Bosch ACS do serwisowania klimatyzacji automatycznie realizują cały proces obsługi klimatyzacji łącznie z odzyskiwaniem, recyklingiem i ponownym napełnieniem instalacji olejem i czynnikiem chłodniczym. Opcjonalny tryb manualny umożliwia samodzielne kontrolowanie przebiegu procesu.

Bosch dla serwisu opon pojazdów ciężarowych oferuje zarówno montażownice opon jak i wyważarki kół. Z szerokiej oferty montażownic opon można wybrać urządzenia, które są w stanie zamontować oponę o średnicy osadzenia do 56” i szerokości opony 1300mm

W ofercie wyważarek z kolei można znaleźć urządzenia, które są w stanie wyważać koła o średnicach do 2200 mm i wadze do 160 kg.

Dział wyposażenia warsztatowego oprócz urządzeń oferuje także szeroką gamę usług pomagających warsztatowi na sfinansowanie kupowanego sprzętu. Wspiera także działania posprzedażowe, takie jak montaż i uruchomienie urządzeń, szkolenia z ich obsługi, serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Zapewnia także niezbędną dokumentację i potrzebne certyfikaty.

www.sudbosch.pl

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!