Bosch Pojazdy Użytkowe – program warsztatowy dedykowany dla serwisów ciężarowych

27 marca 2015, 15:03

Firma Bosch jest producentem części zamiennych do szerokiej gamy pojazdów użytkowych. Ofertę części uzupełnia wyposażenie diagnostyczne i warsztatowe dla pojazdów użytkowych, w tym tester usterek KTS Truck. Dopełnieniem oferty jest program warsztatowy Bosch Pojazdy Użytkowe (w skrócie BCV).

Został on przygotowany na podstawie analizy potrzeb serwisów ciężarowych w zakresie wsparcia marketingowego, technicznego oraz szkoleń. Program opiera się na partnerskiej współpracy trzech podmiotów: firmy Robert Bosch, dystrybutorów części i wyposażenia do pojazdów użytkowych oraz serwisów tychże pojazdów. Każdy z tych podmiotów ma swoje zadania do spełnienia – Bosch jest autorem i animatorem programu, dystrybutorzy promują program wśród serwisów, te z kolei korzystają z przywilejów uczestnictwa oraz realizują określony wolumen zakupów i naprawiają pojazdy z wykorzystaniem sprzętu diagnostycznego Bosch.

Firma Bosch kładzie nacisk na wysoki poziom usług i rzetelność serwisów, stąd kluczowe dla nich są  informacje techniczne z zakresu diagnostyki, napraw, parametrów pracy oraz schematy układów. Dla uczestników programu Bosch Pojazdy Użytkowe są one bezpłatne. Jest to dla nich istotny przywilej.  Kolejnym kluczowym elementem są szkolenia z zakresu pojazdów użytkowych – ich oferta jest wciąż poszerzana, również we współpracy z producentami innych podzespołów i systemów.

Serwis ciężarowy – partner programu, musi posiadać na wyposażeniu tester diagnostyczny KTS Truck lub KTS Truck 800 z oprogramowaniem ESI Truck 2.0. Chcąc ułatwić zakup tego zestawu, firma Bosch oferuje go w leasingu 103% na 3 lata. Organizowane są również pokazy możliwości testera we współpracy z dystrybutorami. Zapewnione jest też jego bezpłatne uruchomienie na miejscu w serwisie po zakupie.

Kolejnym warunkiem przystąpienia do programu jest uczestnictwo w jednym szkoleniu dedykowanym pojazdom użytkowym. Oferta szkoleń jest umieszczona na stronie www.szkoleniabosch.pl. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, Bosch organizuje szkolenia w kilku lokalizacjach w Polsce.

Oczekiwany na dzisiaj miesięczny wolumen zakupów części do pojazdów użytkowych to 2000 PLN netto.

Więcej szczegółów o programie można uzyskać na stronie http://modulybosch.pl/pojazdyuzytkowe/index.php oraz u partnerów firmy Bosch  – dystrybutorów części zamiennych do pojazdów użytkowych.

Dystrybutorzy współpracujący z firmą Bosch w zakresie tego programu to:

 • Martex Sp. z o.o.
 • P.W. AUTOS Sp. z o.o.
 • Inter Cars SA
   

Korzyści z uczestnictwa w programie Bosch Pojazdy Użytkowe:

 
 • Użycie logo marki Bosch – wsparcie wizerunkowe serwisu
 • Lepsza pozycja rynkowa uczestnika programu, jako profesjonalnego serwisu pojazdów użytkowych
 • Wsparcie w pozyskiwaniu nowych klientów serwisu
 • Wzrost lojalności klientów seriwisu
 • Pomoc ze strony Bosch w przypadku kłopotliwych kwestii technicznych
  A w efekcie
 • Wzrost sprzedaży i poprawa rentowności serwisu

 

Jak zostać uczestnikiem programu?

 
 • I krok – podpisanie Listu Intencyjnego na 9 miesięcy z wybranym dystrybutorem części do pojazdów użytkowych i spełnienie kilku wymogów w tym okresie:

  • Zakup testera KTS Truck i oprogramowania ESI Truck 2.0
  • Uczestnictwo w jednym szkoleniu organizowanym przez firmę Bosch
  • Realizowanie zakupów części Bosch (asortyment do pojazdów użytkowych ) w wysokości min. 2000 PLN netto/m-c
 • II krok – podpisanie umowy z dystrybutorem po spełnieniu warunków określonych w liście intencyjnym 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!