Regeneracja turbosprężarek – fotorelacja BSL

, 4 maja 2015, 12:51

Firma BSL będąca częścią europejskiej grupy motoryzacyjnej TH Group poszerzyła swoją ofertę o turbosprężarki regenerowane do wszystkich typów silników. Przedstawiciele firmy podzielili się z nami zdjęciami, ilustrującymi proces regeneracji.

Regeneracja jest bardzo popularna na naszym rynku, dlatego też oferta turbosprężarek regenerowanych jest wyjątkowo bogata. Decydując się na zakup regenerowanego produktu warto wybrać sprawdzonego dostawcę. Warunkiem dobrej regeneracji jest posiadanie odpowiedniego sprzętu i warunków do przeprowadzenia tego procesu.

Prezentujemy wybrane etapy procesu profesjonalnej regeneracji, którym poddawane są turbosprężarki dostępne w magazynie firmy BSL. TH GROUP posiada duże doświadczenie w regeneracji turbosprężarek, dlatego udziela na nie 24-miesięcznej gwarancji. Firma ponosi pełną odpowiedzialność za sprzedawany towar. Oto jak zostaje on przygotowywany dla klientów:

1. Po demontażu i umyciu turbosprężarki następnym bardzo ważnym etapem jest rozbiór i diagnostyka części przed regeneracją, sprawdzenie czy nie ma pęknięć oraz czy produkt nadaje się do regeneracji. Następuje tu też weryfikacja zużytych części. Na tym etapie można też sprawdzić co było przyczyną uszkodzenia turbiny.

2. Kolejny etap to czyszczenie starych elementów. Następuje ich oczyszczanie, udrażnianie kanałów montażowych oraz mycie.

3. Bardzo ważnym etapem w procesie regeneracji jest etap pomiarów. Następuje w nim sprawdzanie części turbosprężarki. Przez cały proces sprawdza się czy produkt poddany regeneracji zachowa prawidłowe parametry. Elementy są badane mikrometrem i szczelinomierzem. Na tym etapie sprawdza się też parametry gotowej zregenerowanej turbosprężarki oraz przeprowadza symulację jej działania.

4. Następnym krokiem jest montaż turbiny.

5. Czynności związane z mechaniczną pracą turbosprężarki uzupełnia kalibracja sterownika elektronicznego. Odpowiednio skalibrowana i przetestowana turbosprężarka jest następnie pakowana i dostarczana na półki sklepów i magazynów w całej Europie, m.in. magazynów polskiego dystrybutora – firmy BSL.

BSL na turbosprężarki udziela 2-letniej gwarancji. Do produktów dołączana jest instrukcja montażowa.

  • Dział turbosprężarek :  46 857 91 02
  • Oddział Warszawa 502 467 705
  • Oddział Medyka  502 500 793

Oferta BSL to pełna gama turbosprężarek nowych i regenerowanych do wszystkich typów pojazdów silnikowych.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Dominik P., 27 maja 2019, 11:08 0 0

Jeśli chodzi o skuteczną regenerację turbin to polecam warsztat AMserwis z Trójmiasta. Są najlepsi ;)

Odpowiedz