Rozstrzygnięto największy na świecie konkurs dla mechaników samochodów ciężarowych

9 września 2022, 13:47

A Zwycięzcą zostaje….. Wyłoniono zwycięski zespół w największym na świecie konkursie dla pracowników rynku serwisowego VISTA. Po emocjonującym finale w rodzinnym mieście Volvo, Göteborgu, w Szwecji, zwyciężył zespół Kiired Insenerid z Estonii.

Ponad 16 000 mechaników, w około 4 500 zespołach, z globalnej sieci dealerów Volvo Trucks i Volvo Buses wzięło udział w tegorocznych mistrzostwach VISTA – globalnej imprezie, która po raz pierwszy odbyła się już w 1957 roku.

Główne cele konkursu VISTA to zachęcanie do rozwoju kompetencji oraz budowanie ducha i dumy zespołu. Wysoko wykwalifikowani i zmotywowani mechanicy to gwarant sprawnego diagnozowania usterek i rozwiązywania problemów z samochodami ciężarowymi „za pierwszym razem”, w odpowiednim czasie i z zachowaniem wysokich standardów jakości. Te umiejętności są kluczowe, aby pomóc klientom osiągnąć maksymalny czas sprawności ich samochodów ciężarowych. W efekcie końcowym prowadzi to do jeszcze lepszej obsługi klienta.

W finale, który odbył się w Göteborgu, 43 zespoły mechaników i pracowników rynku serwisowego rywalizowały przez dwa dni, w sześciu konkurencjach, których tematyka obejmowała wykrywanie usterek CAN Link, I-Shift i nadwozia. Dwie konkurencje zawierały elementy VR z naciskiem na pojazdy elektryczne; jedno zadanie polegało na zainstalowaniu silnika elektrycznego w ciężarówce. Liczba elektrycznych samochodów ciężarowych i autobusów obecnie szybko rośnie, a umiejętność bezpiecznej pracy z silnikami elektrycznymi jest ważną umiejętnością dla mechaników w praktycznie każdym warsztacie na świecie.

– Nasi mechanicy odgrywają kluczową rolę w przyczynianiu się do sukcesu naszych klientów poprzez utrzymywanie ich pojazdów na drogach, a VISTA jest dla nich świetnym sposobem na doskonalenie umiejętności warsztatowych. Jestem pod wielkim wrażeniem wiedzy technicznej zespołów w tym roku i szybkości, z jaką rozwiązywali postawione przed nimi zadania – komentuje Roger Alm, Prezes Volvo Trucks.

Najlepsze 3 Zespoły w konkursie VISTA 2022:

  1.  Kiired Insenerid – Estonia
  2. Titan – Dania
  3. SWISSTA – Szwajcaria

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!