Nowości

Udany start nowej dywizji ZF Commercial Vehicle Solutions 

Grupa ZF poinformowała o pomyślnym rozpoczęciu działalności nowej dywizji „Commercial Vehicle Solutions” (CVS) z dniem 1 stycznia 2022 roku. Nowa dywizja wykorzystuje doświadczenie ZF w obszarze pojazdów użytkowych i przyczyni się do rozwoju technologii dla bezpiecznego, zrównoważonego i zdigitalizowanego transportu.

Elektryczne ciężarówki SKODY

ŠKODA testuje elektryczne ciężarówki, które są wykorzystywane do wewnętrznego transportu towarów w głównej fabryce marki w Mladá Boleslav. Obecnie są to dwa egzemplarze, ale w planach jest wdrożenie znacznie większej liczby e-ciężarówek.

KH-KIPPER podsumowuje 2021 rok

KH-KIPPER specjalizuje się w zabudowach dla sektora budowlanego – wysoka koniunktura w tej branży idzie w parze ze zwiększeniem sprzedaży. Wzrost nowych projektów w obszarze infrastruktury drogowej i budownictwa mieszkalnego oraz boom w branży wydobywczej pozwoliły w 2021 roku nadrobić spadki produkcji do jakich przyczynił się rozwój pandemii.

Dwie ciężarówki PETRONAS Team De Rooy IVECO w dziesiątce przez pierwszą połowę rajdu Dakar 2022

PETRONAS Team De Rooy IVECO osiągał spójne wyniki w pierwszych sześciu etapach rajdu. Janus van Kasteren dwukrotnie, w 3. i 4. etapie, zajmował trzecie miejsca, a młody Mitchel van den Brinck ukończył 6. etap z 11. lokatą, która jest jego dotychczasowym najlepszym wynikiem w Dakarze. Zespół spędził resztę dnia w pozytywnym nastroju, ciesząc się 4. […]

Części VanKing dla niemieckich samochodów

VanKing wciąż mocno rozwija asortyment do aut niemieckich. W tym tygodniu w ofercie pojawiło się sporo nowości m.in. do Mercedesa Sprintera. Portfolio marki Fast stale się rozrasta. Plany na ten rok to wprowadzenia ponad tysiąca nowych kodów.

Shell ponownie największym na świecie dostawcą środków smarnych

Jak wynika z raportu firmy badawczej Kline&Company, Shell jest największym światowym dostawcą środków smarnych w trzech głównych kategoriach: konsumenckiej, komercyjnej i przemysłowej. Koncern utrzymuje status wiodącego globalnego dostawcy gotowych środków smarnych już 15 rok z rzędu.

CargoON – nowy system zarządzania transportem drogowym

CargoON to nowy system stworzony przez Trans.eu, wiodącego europejskiego dostawcę cyfrowych rozwiązań dla transportu – umożliwia producentom samodzielne zarządzanie transportem i zwiększenie możliwości przewozowych, pozwalając na elastyczne połączenie oferowania ładunków na rynku kontraktowym i spotowym.

Nowości w ofercie VanKing

Nowy rok Vanking zaczyna od poszerzenia swojej oferty. Pomimo sporych trudności z dostępnością materiałów na rynku, firma zwiększa dostępność części do busów.

Noworoczny Informator Autos

Jest już dostępny pierwszy w roku 2022 numer Informatora Autos. Kwartalne wydawnictwo dystrybutora zawiera jak zwykle sporą dawkę informacji z rynku, a także artykuły techniczne i specjalistyczne.

ITD z urządzeniami do zdalnego odczytu tachografów

Kolejny pojazd Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego, tym razem w województwie lubelskim, wyposażony został w antenę DSRC. Antena zainstalowana na dachu radiowozu umożliwia zdalny odczyt tachografów.