Menu

Nowości

Przewoźnicy międzynarodowi w Polsce w 2023 r. – podsumowanie rynku

Jaki był ubiegły rok w transporcie, wiemy wszyscy. Udokumentowanie kondycji polskich przewoźników międzynarodowych znajdziemy w statystykach Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego. Sprawdzamy, jak rekordowo duża liczba ciężarówek na międzynarodówce wypada na tle innych branżowych wskaźników.

Nowe retrofity OSRAM do pojazdów ciężarowych

Firma OSRAM poszerza portfolio rozwiązań LED, a początek roku przyniósł zmiany w ofercie retrofitów. Wprowadzono nową generację produktów, z parametrami świetlnymi.

Daimler Truck AG kontynuuje pomoc Ukrainie

Na znak nieustającej solidarności firma Daimler Truck AG kontynuuje swoje wsparcie dla ludności Ukrainy i po raz kolejny przekazuje milion euro działającym tam na miejscu organizacjom humanitarnym. Kwota 700 tysięcy euro zostanie przekazania Funduszowi Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF), a 300 tysięcy euro trafi do Niemieckiego Czerwonego Krzyża (DRK).

Webfleet będzie oferował nowe usługi cyfrowe dla zarządzających flotami

 Bridgestone Mobility Solutions, firma Bridgestone koncentrująca się na rozwiązaniach mobilnych opartych na danych, w tym wiodącym w Europie rozwiązaniu do zarządzania flotą Webfleet, nawiązała współpracę z firmą Bosch, wiodącym globalnym dostawcą technologii i usług, aby oferować zintegrowane usługi mobilne swoim klientom flotowym.

ZF otwiera zeroemisyjną fabrykę

W zakładzie produkcyjnym elektroniki mocy w Kláštercu w Czechach, ZF otwiera swoją pierwszą fabrykę o zerowej emisji po niespełna półtorarocznym okresie modernizacji. Zakład, który jest częścią dywizji ZF Electrified Powertrain Technology, przyczynia się do realizacji planów firmy związanych z osiągnięciem neutralności klimatycznej we wszystkich obszarach łańcucha wartości do 2040 roku. Będzie on wykorzystywany jako wzór […]

Telematyka w transporcie coraz bardziej popularna w Polsce

Ponad 4 na 10 polskich firm korzysta z telematyki w transporcie. Priorytetem jest bezpieczeństwo kierowców. Według międzynarodowej organizacji, zajmującej się bezpieczeństwem dostaw w branży zaawansowanych technologii, w pierwszym półroczu 2023 roku odnotowano w 67 krajach w rejonie EMEA blisko 50 tys. przestępstw dokonanych na przewożony towar. W Europie najwięcej takich sytuacji miało miejsce, m.in. w Wielkiej Brytanii – blisko 3400, Niemczech – 1870, Francji […]

Ponad 150 nowych pojazdów IVECO trafi do DHL

Grupa DHL złożyła zamówienie na łącznie 178 nowych IVECO S-Way CNG dla swojego oddziału Post & Parcel Germany, powiększając swoją flotę do ponad 450 pojazdów zasilanych CNG. Nowe ciężarówki zasilane bioCNG jeszcze bardziej zmniejszą ślad węglowy Grupy DHL i znacząco przyczynią się do dekarbonizacji transportu drogowego.

Ford Trucks wprowadza nową linię pojazdów. Czym się charakteryzuje?

Ford Trucks wprowadza zmiany w swoich pojazdach. Firma podąża za postępem technologicznym i dynamiką w branży. Nowe pojazdy z serii F-LINE umożliwią Ford Trucks obsługę szerszego spektrum klientów w branży ciężkich pojazdów użytkowych.

IVECO wprowadza zmiany w usługach cyfrowych dla kierowców i managerów flot

Nadchodzą zmiany w usługach serwisowych IVECO dla kierowców i managerów flot. Co się zmienia oraz jakie będą tego korzyści i skutki?