Menu

Nowości

Scania emituje zielone obligacje, by sfinansować elektryfikację

Aby wesprzeć dalsze inwestycje w elektryfikację, Scania wyemitowała kolejną transzę zielonych obligacji na łączną kwotę 3 mld SEK. Wpływy zostaną przeznaczone na inwestycje w rozwój rozwiązań elektrycznych. Duże zainteresowanie obligacjami pokazuje, że rynek kapitałowy aktywnie wspiera cel Scania, jakim jest dążenie do zrównoważonego systemu transportowego.

Mercedes elektryfikuje wewnętrzną flotę dostaw zaopatrzenia

Mercedes-Benz Trucks przyspiesza transformację branży transportowej w kierunku zastosowania napędów o neutralnym bilansie CO2, stawiając na elektryczne ciężarówki także we własnym łańcuchu dostaw. Dostawy do fabryki ciężarówek Mercedes-Benz Trucks, czyli tzw. logistyka zaopatrzenia (inbound), mają zostać zelektryfikowane do końca roku 2026 w ponad 50 procentach, a intencją producenta jest osiągnięcie do tego czasu nawet ich […]

Transport intermodalny na burzliwe czasy  

Po nieprzewidzianych i nagłych wydarzeniach na świecie w ostatnich latach bezpieczeństwo stało się kluczowym aspektem w biznesie. W tym kontekście coraz częściej mówi się o transporcie intermodalnym, który w Polsce wciąż ma ogromny potencjał rozwoju.

Branża budownictwa obawia się o fundusze z UE

Wstrzymanie unijnych pieniędzy uderzy przede wszystkim w inwestycje realizowane przez samorządy, czego bardzo obawia się branża drogownictwa. Mniej kontraktów lokalnych to dla niej mniej pracy i możliwe kłopoty finansowe. Już ostatnie miesiące były dla branży bardzo trudne ze względu na dynamicznie rosnące ceny materiałów budowlanych, kosztów paliw i pracy. Projekty drogowe, zwykle długoterminowe, często realizowane są bez urealnienia stawek z umowy pierwotnej, […]

Nowe elektryczne ciężarówki w gamie Renault

Renault Trucks zaprezentowało nowe elektryczne modele pojazdów do zastosowań ciężkich. Renault Trucks E-Tech T i C, będą produkowane w fabryce w Bourg-en-Bresse od 2023 roku. Są już dostępne w przedsprzedaży.

Niebieski problem: czy w Polsce zabraknie AdBlue?

Wśród wielu problemów, z którymi mierzą się przewoźnicy, znalazły się również kłopoty związane z płynem AdBlue. Chociaż produkcja tego dodatku w Polsce póki co nie jest zagrożona, w jego sprawie pojawił się już apel do polskiego rządu. Czy obawy branży TSL są uzasadnione?

Nowy moduł olejowy UFI Filters w najnowszych silnikach Daimlera

UFI Filters wprowadza na pierwszy montaż moduł olejowy do najnowszych silników Grupy Daimler Truck AG, stosowanych w samochodach marki Mercedes-Benz Truck.

Dwadzieścia IVECO S-WAY we flocie Pieter Smit Theater Rock Polska

Pieter Smit Theater Rock to europejska firma specjalizująca się w obsłudze logistycznej i transportowej imprez masowych, koncertów oraz spektakli teatralnych. Ich polski oddział powiększył się właśnie o nowe pojazdy w swojej flocie – to 20 ciągników siodłowych IVECO S-WAY Low Tractor.

UTA Edenred rozszerza swoje działanie na Bułgarię

UTA Edenred do swojej mapy obsługiwanych krajów dodał Bułgarię. W kraju tym dostępne będą wszystkie funkcjonalności systemu UTA One European Electronic Toll Service (EETS).

Transformacja energetyczna w transporcie – wyzwania

Transformacja energetyczna to dziś jeden z kluczowych tematów. Składa się na to kwestia ochrony klimatu i obecny kryzys energetyczny. Odchodzenie od paliw kopalnych ciągle jest jednym z priorytetów dla wielu firm, jednak w nowych okolicznościach geopolitycznych marsz w stronę nowych technologii może spowolnić lub wręcz zmienić kierunek. Gdy ceny energii drastycznie rosną, wizja motoryzacji wyłącznie […]