Menu

Nowości

Konkurs febi – wyniki

Znamy rozstrzygnięcia w konkursie zorganizowanym przez TruckFocus wraz z marką febi. Uczestnicy wykazali się wiedzą o układach SCR oraz czujnikach NOx, aby wygrać atrakcyjne nagrody!

Elektryczne autobusy Yutong wyjadą na ulice Wałcza

Wałcz stawia na rozwój elektromobilności w transporcie publicznym. Dzięki temu na ulice miasta wyjedzie osiem autobusów elektrycznych marki Yutong.

Pierwszy w Polsce pojazd Homar-K

Polscy producenci są odpowiedzialni za elektronikę i podwozie w najnowszym pojeździe wojskowym. Zostanie on przekazany Wojsku Polskiemu. Jest to pierwsza, zintegrowana w Polsce, a pozyskana w Korei Południowej wyrzutnia rakietowa Homar-K.

Frigo Logistics testuje ciężarówki elektryczne

Podążające za trendem elektromobilności firmy, kierują swoje kroki w stronę elektryfikacji floty. Należy do nich, krajowy operator logistyczny dla produktów głęboko mrożonych, Frigo Logistics. Firma przez dwa tygodnie testuje, na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, ciężarówkę przygotowaną we współpracy partnerskiej przez firmy Addvolt, Grupę DBK, Ecoterm, Igloocar i Dhollandia. Pojazd to Daf XD z agregatem Carrier Supra […]

Protesty przewoźników na granicy z Ukrainą nie ustają. Co zrobić, żeby zakończyć strajk?

Od blisko miesiąca na granicy polsko-ukraińskiej trwa protest przewoźników, którzy domagają się uregulowania zasad transportu. Wjazd do Ukrainy jest zablokowany, a kierowcy czekają na przejazd po kilka dni. Sytuacja robi się coraz bardziej napięta. Co zrobić i jakich metod użyć, aby strajk się zakończył?

Ekologiczne wymogi Scanii w łańcuchu dostaw

Scania dąży do tego, by przewodzić zmianie w kierunku zrównoważonego systemu transportowego. W efekcie dekarbonizacja łańcucha dostaw stała się obowiązującym wymogiem zakupowym.

Finał Profesjonalnych Kierowców za nami

Podwozie typu tandem Volvo FH z zabudową oraz naczepą Wielton stanęły w Wieluniu podczas VIII edycji akcji „Profesjonalni Kierowcy”. A to wszystko po to, aby dostarczyć porządną dawkę wiedzy kierowcom z kategorią C+E, którzy nie są obecnie aktywni zawodowo.

Tankowanie HVO dostępne w sieci DKV Mobility

Od kilku dni na blisko 650 stacjach w Europie, w tym 50 w Niemczech, przewoźnicy mogą tankować HVO, czyli olej napędowy o obniżonej emisji CO2, przy użyciu karty DKV. Kolejny ważny krok w kierunku ekologii branży TSL.

Imponujący ekonomią spalinowy Super Truck 2 od Volvo

Inżynierzy Volvo zaprojektowali tę nową ciężarówkę od przedniego zderzaka, aż po tył naczepy stosując najbardziej zaawansowane rozwiązania technologiczne. Efekt? Zwiększenie ekonomii transportu aż o 134%. Sprawdzamy, jak dokładnie osiągnięto ten wynik i co on właściwie oznacza?