Menu

Nowości

Scania z nowymi rozwiązaniami na targach IAA

Scania powraca na pierwsze targi IAA po trwającej od 2018 roku przerwie. Producent prezentuje czternaście pojazdów na trzech obszarach ekspozycji. Ramą dla nich są usługi stwarzające klientom możliwości redukcji emisji CO2 przy niższym TCO. Scania wychodzi naprzeciw zmianom klimatu, oferując rozwiązania, których podstawą jest wydajność paliwowa, elektryfikacja i usługi cyfrowe, takie jak nowy portal „My […]

Kryzys energetyczny uderza w transport. Kto traci najwięcej?

W obliczu kryzysu energetycznego, który dotyka Europę przez rosyjską agresję w Ukrainie, spedytorzy oraz firmy logistyczne ponoszą dodatkowe koszty. Kto jednak narażony jest na największe dopłaty?

Ford Pro z nowym Transitem na targach IAA

Ford Pro prezentuje podczas targów IAA Transportation Show 2022 najnowsze rozwiązania, podnoszące dyspozycyjność flot, usprawniającą usługi serwisowe i zwiększającą efektywność pracy europejskich firm, korzystających z pojazdów użytkowych.

Continental wprowadził nową linię opon dla transportu regionalnego

Zmiany zachowania konsumentów i gwałtowny wzrost zakupów online sprawiły, że sektor transportowy stał się największą gałęzią działalności związaną z obsługą towarów w Europie. Przede wszystkim transport regionalny zyskuje coraz większe znaczenie, a pojazdy realizujące tego typu zlecenia muszą w szczególności wykazać się zdolnością do absorbowania znacznych obciążeń. Continental opracował nową linię opon Conti Hybrid 5 Generacji […]

Targi IAA 2022 w Hanowerze

Największe europejskie targi branży ciężarowej powracają po długiej przerwie. Podczas IAA Transportation w Hanowerze prezentowane są nowe modele pojazdów oraz omawiane aktualne trendy branży ciężarowej.

Czy Ty również zmagasz się z tymi problemami przewoźników?

Prowadzenie firmy transportowej nigdy nie było łatwe, ale w 2022 roku wydaje się trudniejsze niż kiedykolwiek. Wszystko przez istną kumulację problemów, które nie omijają praktycznie żadnego przewoźnika. Sprawdź, z jakimi wyzwaniami mierzy się sektor TSL w 2022 roku?

Premiera eActros LongHaul na IAA Transportation

Ze względu na ładowność, odległości i trasy, ciężki transport dalekobieżny jest najbardziej wymagającym segmentem w drogowym transporcie towarowym. Jednocześnie pojawiają się w nim ogromne możliwości redukcji emisji dwutlenku węgla. Po wprowadzeniu na rynek eActrosa do ciężkiego transportu dystrybucyjnego w 2021 roku, teraz Mercedes-Benz Trucks inicjuje również następny poziom rozwoju napędu akumulatorowo-elektrycznego w segmencie ciężkiego transportu dalekobieżnego, prezentując […]

Scania dekarbonizuje swój łańcuch dostaw do 2030 r.

Scania ogłasza plany dekarbonizacji swojego łańcucha dostaw do 2030 roku. Wspólnie z dostawcami Scania nakreśliła strategię eliminacji największych źródeł emisji dwutlenku węgla z podstawowych materiałów produkcyjnych i akumulatorów.