Winkler – dystrybutor części do pojazdów użytkowych otwiera nowy oddział w Polsce

2 września 2013, 10:04

Europa Wschodnia jest coraz ważniejszym rynkiem zbytu dla firmy winkler. Dlatego też niemiecki dystrybutor części do pojazdów użytkowych, postanowił otworzyć we Wrocławiu swój drugi oddział w Polsce. Otwarcie oddziału odbyło się 2 września 2013 roku.

Region wokół Wrocławia jest ważnym obszarem gospodarczym, który przyciąga coraz więcej firm.  Aby zaopatrzyć szybko i niezawodnie kierowców samochodów ciężarowych i autobusów, a także właścicieli maszyn rolniczych w części zamienne, niemiecka Grupa winkler zdecydowała się na oddział we Wrocławiu, drugą polską lokalizację. Pierwszy oddział działa już od roku 2007 w Czeladzi koło Katowic.
Infrastruktura wokół wrocławskiego oddziału jest idealna: jest zlokalizowany zaledwie kilka kilometrów od lotniska, od autostrady A8 i trzeciego co do wielkości w Polsce węzła drogowego Wrocław-Południe. Dzięki sprawnie działającej koncepcji logistycznej, codziennie są realizowane dwie wysyłki, pozwalające niezawodnie dostarczać towary klientom w regionie. Dodatkowo, klienci mogą otrzymywać zamówione części przesyłką kurierską lub ekspresem nocnym.

Na 600 metrach kwadratowych powierzchni magazynowej są składowane części zamienne do pojazdów użytkowych i wyposażenie dla warsztatów. Dostawy nowego towaru do magazynu odbywają się każdego dnia z Kassel, jednego z niemieckich magazynów centralnych, oddalonego około 650 km od Wrocławia.

Adam Czarnecki, który obejmie kierownictwo nad dwoma polskimi oddziałami, oraz zespół specjalistów będą służyli właścicielom pojazdów ciężarowych z regionu pomocą w dobraniu odpowiedniej części z oferowanego asortymentu, zawierającego ponad 100 000 części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

-„Cieszymy się już na spotkanie z naszymi klientami w nowym oddziale. Wspieranie ich w codziennej działalności jest naszym priorytetem“ – powiedział Adam Czarnecki.

Zespół winkler jest do dyspozycji we Wrocławiu w dni powszednie w godzinach od 7:30 do 18:30 oraz w soboty między 8:00 a 12:00.

Więcej informacji jest dostępnych na stronie www.winklerpolska.pl

O firmie winkler
Grupa winkler jest jednym z wiodących dystrybutorów części do pojazdów użytkowych w Europie. Ponad 1200 zatrudnionych osób wypracowało w roku 2012 w Niemczech, Austrii, na Łotwie, w Polsce, Republice Czeskiej i Szwajcarii obrót na poziomie 310 milionów euro. W roku 2013 firma rozszerzyła działalność na Słowację. Obecnie 490 doradców w ponad 30 oddziałach firmy winkler zapewnia indywidualną obsługę użytkowników pojazdów użytkowych, warsztatów oraz zakładów autobusowych i rolniczych. Dojrzała koncepcja logistyczna gwarantuje optymalnie szybkie dostawy do klienta towaru pochodzącego z jednego z dwóch największych w Europie magazynów centralnych, dysponujących ponad 100 000 części do pojazdów użytkowych.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!