Ciekawostki

Wyzwanie w stylu Toy Story – [film]

Niedawno wśród kierowców furorę robiło wyzwanie polegające na parzeniu herbaty swoją ciężarówką. Dziwnie to brzmi, ale wielu kierowców wzięło udział w tym challenge’u. Czyżby bohaterowie Toy Story, Szeryf Chudy i Buzz Astral, byli pionierami nowego nurtu wśród szoferów?

Podlaska KAS przechwyciła tytoniową kontrabandę

Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) z województwa podlaskiego przechwyciła transport 520 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Ciężarówka z kontrabandą została zatrzymana w pobliżu polsko-litewskiej granicy w Budzisku. Wartość zabezpieczonych papierosów to ponad 7,5 mln zł.

Oszukać przeznaczenie część kolejna – [film]

Film „Oszukać przeznaczenie” wkracza do rzeczywistości. Dwie szanse na śmierć w jednej sekundzie – albo rozjechanie, albo przysypanie 20-tonami piachu. 

Naprawa w biegu – [film]

Panowie z tej ciężarówki postanowili nie tracić czasu i nie marnować go na niepotrzebne postoje. Naprawa trucka jadącego po drodze szybkiego ruchu? Czemu nie! To przecież nie może być trudne 🙂

Silny wiatr kontra ciężarówka

Wszyscy kierowcy zawodowi wiedzą jak zdradliwy potrafi być silny, boczny wiatr. Zestaw ciężarówki z naczepą, który przecież nie tworzy zbyt opływowych kształtów, jest bardzo wrażliwy na silny wiatr. Przekonał się o tym pewien szofer, który próbował walczyć z żywiołem.

Ciężarówka przewraca się na zakręcie

Niektórzy kierowcy zawodowi mogą nie zdawać sobie sprawy z sił, jakie działają na zestaw ciągnika siodłowego z naczepą. Kierowca na poniższym filmiku się o tym przekonał, wchodząc z większą prędkością w zakręt.

Wpadł w poślizg ciężarówką na autostradzie

Zakręt autostrady A4 w Brzesku zrewidował umiejętności kierowcy zawodowego i prawdopodobnie stan opon w pojeździe. Ciężarówka marki DAF wpadła na łuku autostrady w poślizg, składając się niczym scyzoryk i lądując częściowo na pasie zieleni.

Utknął dostawczakiem w tunelu

Kierowca dostawczego Citroena Jumpera niezbyt dobrze wymierzył wysokość samochodu, wjeżdżając do tunelu pomimo znaku B-16. Świadczy o tym fakt, że utknął w środku tunelu na ulicy Wiślanej w Toruniu. Zaklinowany pojazd musieli wyciągać strażacy.

Deszcz pieniędzy na autostradzie – [film]

W zeszłym tygodniu, na jednej z kalifornijskich autostrad, z furgonetki bankowej przewożącej pieniądze zaczęły wypadać pieniądze. Kierowcy przejeżdżających samochodów zatrzymywali się i zbierali gotówkę, blokując tym samym przejazd drogą na kilka godzin. 

Szybki sposób na łatwą gotówkę – [film]

Prosty instruktaż, w jaki sposób stać się posiadaczem bankomatu w domu. Wystarczy koparka i sprawny operator. Kilka minut i gotowe.