Menu

Ciekawostki

BMW wyhamowało ciężarówkę i doszło do kolizji

Na autostradzie A4 z Wrocławia w kierunku Katowic doszło do nieprzyjemnego zdarzenia. Kierowca ciężarówki został wyhamowany przez kierowcę BMW X7, doprowadzając do kolizji. Sprawa skończyła się niesłusznym mandatem dla kierowcy ciężarówki, o czym więcej pod filmem.

Ciężarówką wjechał w dom

We wsi Mojtyny doszło do niecodziennego zdarzenia. Kierowca ciężarówki MAN TGX wjechał w dom. Przyczyną najprawdopodobniej było wpadnięcie w poślizg przez niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Na szczęście obyło się bez ofiar.

Źle zabezpieczył ładunek – blacha spadła z naczepy

Do niecodziennego zdarzenia doszło na autostradzie A4. Kierowca ciężarówki nieodpowiednio zabezpieczył ładunek w postaci stalowych rynien, które podczas wjazdu na autostradę wypadły z naczepy nieomal doprowadzając do wypadku z innymi uczestnikami ruchu.

Staranował Golfem ciągnik rolniczy

Fatalną decyzję podjął kierowca Volkswagena Golfa, która doprowadziła do wypadku. W momencie, gdy ciągnik z naczepą zjeżdżał na posesję, kierowca osobówki podjął się manewru wyprzedzania, co skończyło się wjechaniem prosto w koło ciągnika rolniczego.

Cwaniak z Mercedesa próbuje się odegrać na kierowcy ciężarówki

Bezsensowym zachowaniem wykazał się kierowca osobowego Mercedesa klasy A, który przed skrzyżowaniem na DK 34/35 próbował wcisnąć się przed jadącą prawidłowo ciężarówkę. Co więcej, gdy mu się to udaje, postanawia odegrać się na kierowcy „dużego” przez stosując wyhamowanie. Zdarzenie miało miejsce przy wyjeździe ze Świebodzic w stronę Wałbrzycha.

Prowadziła autobus mając promil alkoholu

Kieleccy policjanci otrzymali anonimowe zgłoszenie od pasażera miejskiego autobusu. Według niego kobieta-kierowca wydawała się być nietrzeźwa. Patrol policji udał się na pętlę autobusową, gdzie doszło do zatrzymania. 

Kierowca w Audi Q7 holował ciężarówkę

Zima to dla ciężarówek, jak i innych pojazdów uczestniczących w ruchu, bardzo wymagający czas. Wówczas często karty zostają odkryte i widać, kto jest lepiej przygotowany do panujących warunków atmosferycznych. Tym razem nieodśnieżone wzniesienie pokonało truckera, któremu na pomoc przyszedł kierowca w Audi Q7.

Kurier z truckerem ratowali paczki z płonącego dostawczaka

Na drodze ekspresowej S8 doszło do pożaru pojazdu dostawczego jednej z firm kurierskich. Na nagraniu udostępnionym przez jednego z użytkowników Twittera widać, że kurierowi w uratowaniu paczek pomaga kierowca zawodowy.

Wymiana opony w mniej niż minutę? Czemu nie! – [film]

Poniższy filmik to świetny instruktaż, w jaki sposób wymienić oponę w ciężarówce w mniej niż minutę. To zdecydowanie imponujące osiągnięcie. Pamiętajcie jednak, że warto się zastanowić nad zrobieniem tego „w domu”. Nie mając odpowiedniego doświadczenia łatwo jest uszkodzić oponę, nie mówiąc już o tym, że nie będzie ona odpowiednio wyważona.

Czworonożni pasażerowie na gapę – [film]

Wracająca do zajezdni autobusowej Jaime Grabowski zauważyła na chodniku dwa przestraszone psy. Dobre serce i miłość do zwierząt od razu podpowiedziała jej co powinna zrobić.