Menu

Ciekawostki

Prawie milion kierowców zostało złapanych przez fotoradary w ubiegłym roku – raport

Liczba wykroczeń zarejestrowana przez fotoradary na polskich drogach wyniosła w 2023 roku 985 tys. – jest to nieco mniej niż rok wcześniej, kiedy to wykryto w ten sposób 1 mln przypadków przekroczenia prędkości.

Użytkownicy kamperów doczekali się dedykowanej nawigacji

TomTom, specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji, wprowadza na rynek najnowsze urządzenie – TomTom GO Camper Max. Zapewnia ono trasy dostosowane do kamperów, dane na temat ruchu drogowego w czasie rzeczywistym oraz nowe funkcje.

Siostra zakonna próbowała przemycić do Ukrainy części samochodowe pod przykrywką pomocy humanitarnej

W ramach protestu polscy rolnicy blokują przejścia graniczne z Ukrainą, w tym przejście w Medyce. Mimo że na skutek protestu kolejki na granicy sięgają już kilku kilometrów, to ciężarówki przewożące pomoc humanitarną przepuszczane są bez problemu. Aby umożliwić szybsze przekroczenie granicy, kilka ciężarówek było pilotowanych przez zakonnicę.

Migranci z Bliskiego Wschodu chcieli się dostać do Polski na naczepie

Nielegalni migranci z Afganistanu jechali na naczepie bośniackiej ciężarówki. Zostali złapani na bramkach poboru opłat w Mysłowicach na autostradzie A4. Teraz za nielegalny przewóz czterech uchodźców, kierowca może mieć poważne problemy.

Kierowca w trakcie jazdy spożywał… piwo

Ponad 1,5 promila we krwi miał kierowca ciężarówki podczas kontroli przeprowadzanej przez inspektorów z opolskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Prowadzący pojazd pił piwo w trakcie jazdy.

Kierowca chciał wręczyć łapówkę inspektorom z WITD! Teraz czekają go poważne konsekwencje.

Podczas kontroli pojazdu w Gdańsku, kierowca chciał przekupić inspektorów z WITD łapówką finansową. Inspektorzy jednak o całym zajściu poinformowali patrol policji. Teraz na kierowcę czekają poważne konsekwencje.

Policja z pomocą dronów łapie kierowców ciężarówek

Mroźne temperatury na początku tygodnia wykorzystali policjanci z Niemiec do przeprowadzenia szczególnej kontroli. Na drodze B253 zatrzymywali ciężarówki i samochody dostawcze sprawdzane za pomocą drona. Sprawdzali w ten sposób poziom śniegu i lodu na dachach pojazdów.

Strajk na granicy z Ukrainą. Polscy przewoźnicy mają dość.

Ze względu na zachwianie równowagi konkurencji na rynku transportowym polscy przewoźnicy zamierzają podjąć działania protestacyjne, aby wymusić zmianę przepisów. Kiedy i gdzie odbędzie się protest? Jak długo będzie on trwać i czego oczekują protestujący? Zapraszamy do lektury.

Poczta Polska wprowadza do swojej floty elektryczne dostawczaki w największych miastach kraju

Do floty pojazdów dostawczych Poczty Polskiej dołączyły pojazdy elektryczne marki MAXUS e-Deliver 3. W 16 największych polskich miastach pracę rozpoczęło już 25 elektrycznych pojazdów Maxus. 

Pożar elektrycznego autobusu w Londynie? Nie do końca. Autobus zajął się ogniem, ale jakie były szczegóły?

Kilka dni temu na profilu „Lubię Miasto” na portalu Facebook pojawił się film, na którym widać kłęby dymu wydobywające się z płonącego autobusu. Film opisano jako „Londyn. Strefa czystego transportu. Elektryczny autobus uruchomił tryb eko”. Pod wpisem pojawiła się fala komentarzy szkalujących transport elektryczny. Jak okazało się później, niekoniecznie były one uzasadnione.