Ciekawostki

Kierowca i przewoźnik w trasie bez żadnych uprawnień

Inspektorzy poznańskiego oddziału ITD zatrzymali zespół pojazdów ciężarowych, który wjechał na drogę ze znakiem zakazu wjazdu dla ciężarówek. Jak się okazało, zarówno dla kierowcy, jak i przewoźnika, nie skończy się to tylko mandatem.

Poważny wypadek trzech ciężarówek na autostradzie A4

Do tragicznego wypadku doszło w nocy na autostradzie A4 za Gliwicami w kierunku Wrocławia. Łącznie ciągniki siodłowe uczestniczyły w zdarzeniu. Jeden z kierowców zawodowych zginął na miejscu, drugi w ciężkim stanie trafił do szpitala.

Zgierski konkurs na najbardziej zepsuty autobus

Radny Przemysław Jagielski ze Zgierza od kilku lat bacznie przygląda się stanowi zgierskiej komunikacji i poczynań tamtejszego przewoźnika. Jego wnioski nie są zbyt kolorowe i potwierdzają je zgierzanie na co dzień jeżdżący autobusami. Z tego powodu radny postanowił ogłosić konkurs – na najbardziej zepsuty autobus w Zgierzu, a do udziału w nim zaprasza absolutnie wszystkich […]

Czy warto pracować jako kierowca zawodowy?

Transport drogowy to branża, która cały czas się rozwija pomimo głównego bodźca hamującego jakim jest niedobór pracowników. Ten główny czynnik spowodował również, że praca kierowcy zawodowego obecnie jest w cenie. Jednak na miano „dobrej pracy” nie składa się wyłącznie wynagrodzenie, a również kilka innych czynników. Warto zostać kierowcą zawodowym? Wymieniamy plusy i minusy życia truckera.

Zajechał drogę dużym na autostradzie

Do tzw. szeryfowania doszło na autostradzie A2. Kierowca ciężarówki najpierw zajechał drogę kierowcy samochodu osobowego, gwałtownie zjeżdżając na lewy pas. Kierowca następnej ciężarówki również próbował zahamować tego kierowcę, najprawdopodobniej po wykonaniu przez niego niebezpiecznego manewru przyhamowania poprzedniej ciężarówki.

Zabezpieczenie ładunku podstawą BHP – [film]

Na pewno wiecie jak ważne jest zabezpieczenie przewożonego towaru. Pasy, belki, maty antypoślizgowe – to tylko niektóre możliwości. Jeśli ktoś zapomni zadbać o ładunek, podczas rozładunku może czekać na nas bardzo niemiła i niebezpieczna niespodzianka…

Pamiętaj o zmianie opon! – [film]

Zdaje się, że sezon zimowy już minął, w związku z czym można planować wizytę u wulkanizatora 🙂

Działanie martwego pola ciężarówki w praktyce

Działanie martwego pola w praktyce zarejestrowała kamera jadącego obok samochodu osobowego. Toyota Corolla będąca w rzeczonym martwym polu ciężarówki została zepchnięta z drogi w momencie, gdy kierowca zawodowy postanowił zmienić pas ruchu. 

Kraksa ciężarówek na obwodnicy Opola

Służby zostały poinformowane o wypadku we Wrzoskach na obwodnicy Opola. W zdarzeniu brały udział dwie ciężarówki, samochód dostawczy oraz osobowy. Według wstępnych ustaleń sprawcą jest 40 letni kierowca ciężarówki, który zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w drugą ciężarówkę. W wyniku tego jedna z ciężarówek wylądowała w rowie, druga przewróciła się na ulicy. 

Poszedł bokiem ciężarówką i zepchnął z drogi samochód

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło na drodze krajowej w kierunku Rawicza. Na łuku ciężarówka marki MAN wpadła w poślizg, zmuszając kierowcę na sąsiednim pasie ruchu do gwałtownego wyminięcia naczepy. Kierowca uciekł z miejsca zdarzenia, za którym w pościg ruszył inny uczestnik ruchu w czerwonym Fiacie Ducato. Sprawca zdarzenia został ujęty i ukarany mandatem.