Menu

Ciekawostki

Nowa ciężarówka na polskich drogach! Daleko jednak nie zajechała.

Transport materiałów budowlanych przeważnie jest domeną samochodów ciężarowych lub dostawczych. W grę wchodzi jeszcze ewentualnie osobówka z przyczepą. Jednak jak się okazuje, da się zapakować na dach osobówki kubaturę przekraczającą ją samą.

Stary KAMAZ znów na rynku, czyli recykling złomu

Firma KAMAZ, jak wiele rosyjskich podmiotów, została dotknięta przez sankcje. Okazało się, iż duma narodu w postaci lekko przestarzałej ciężarówki składa się głównie z części z zagranicy. Jednak teraz rosyjscy inżynierowie postanowili zbudować pojazd z tego, co było pod ręką.

Wypadek ciężarówki na przejeździe kolejowym

Na niestrzeżonym przejeździe kolejowo – drogowym w Przesławicach doszło do wypadku z udziałem ciężarówki. Ciągnik siodłowy z naczepą stał na przejeździe kolejowym. Pociąg osobowy relacji Kraków – Sędziszów nie mógł uniknąć zderzenia, na szczęście obyło się bez ofiar.

Ciężarowy STAR w Bałtyku i to nie przez przypadek

Na plaży w Kołobrzegu doszło do niecodziennego zdarzenia. Do Bałtyku wjechała ciężarówka marki STAR, która pomogła ratownikom w wyciągnięciu łodzi.

Przewoźnik zorganizował transport w Karpaczu – taksówkarze protestują

Taksówkarzom ostatnio przyjął się nawyk do protestowania. Po protestach dotyczących zdelegalizowania Ubera, mogło by się wydawać, że taksówkarze nie mają więcej naturalnych wrogów. Nic bardziej mylnego. W Karpaczu doszło do protestu taksówkarzy, którzy domagają się usunięcia komunikacji miejskiej (wraz z przystankami).

Pijany kierowca na wózku elektrycznym [FILM]

Czasami kraj obiega news o kierowcy jakiegoś nietypowego pojazdu, który znalazł się na autostradzie bądź na drodze szybkiego ruchu. O ile jest to rower albo nawet któryś z elektrycznie napędzanych wynalazków, to jest jeszcze w granicach wyobrażenia. Bohater niniejszego wpisu z pewnością poza te ramy wychodzi.

Podwójny pirat drogowy w ciężarówce. Nagrał go policjant w cywilu. [FILM]

Jeźdźcy bez głowy to niestety bardzo popularne zjawisko na drogach, powodują zagrożenie, niejednokrotnie również wypadki. Nie myślą o potencjalnych konsekwencjach swoich czynów. Ukazany kierowca dopuścił się takich zachowań na drodze dwukrotnie. W tym przypadku konsekwencje będą bardzo surowe.

Ciężarówka zawisła na wiadukcie

Kierowca ciężarówki marki Volvo z wywrotką przewożącą piach spowodował wypadek na wiadukcie. Nad torami kolejowymi kierowca stracił panowanie na ciężarówką i uderzył w bariery energochłonne oddzielające pasy ruchu, po czym przewrócił się na bok. Przyczyną zdarzenia prawdopodobnie mógł być wystrzał opony.

Rewolucja na rynku ciągników siodłowych? Nowy model z homologacją na europejski rynek.

Chiny wchodzą do światowej czołówki w wielu sektorach gospodarczych, jednym z nich jest branża motoryzacyjna. Pierwsze efekty widoczne są od jakiegoś czasu, a teraz chiński producent Jiefang ma możliwość wprowadzenia na europejski rynek swojego pojazdu J7. Co o nim wiemy?

Zrobili zjeżdżalnię z naczepy

Ocieplenie klimatu powoduje, że mamy odnotowywane na świecie coraz to cieplejsze pory roku. Jak się więc schłodzić latem, gdy nie mamy akurat dostępu do naturalnych zbiorników wodnych lub aquaparku? Wystarczy naczepa z hydraulicznym podnośnikiem, domowy basen i nieco kreatywności.