Menu

Ciekawostki

ZF inwestuje w platformę CarPay-Diem do mobilnego tankowania

ZF i CarPay-Diem prezentują inwestycję firmy ZF, która umacnia CarPay-Diem na rynku mobilnego tankowania i płatności za ładowanie pojazdów. 

Volkswagen Financial Services udostępni za darmo elektryczne ID. Buzzy

Z okazji swojego 25-lecia firma Volkswagen Financial Services zdecydowała się udostępnić za darmo elektryczne modele VW ID. Buzz na 25 dni. Dwa pierwsze egzemplarze samochodu zostały przekazane pod koniec marca na Kongresie MOVE w Poznaniu. Jaki cel przyświeca firmie Volkswagen Financial Services i kto może otrzymać samochody do testów?

Wzrost znaczenia handlu internetowego napędem dla rozwoju elektrycznych dostawczaków

Handel internetowy w ostatnich latach odnotował ogromny wzrost zainteresowania. Ostatnim ogniwem łańcucha dostaw są kurierzy poruszający się znanymi wszystkim dobrze busami. Rozpoczął się wyścig o pozycję lidera na liście producentów dostawczaków z napędem elektrycznym.

Trucker zasłabł za kierownicą i spowodował wypadek

Na autostradzie A4 doszło do groźnego wypadku ciężarówki między Kątami Wrocławskimi a Pietrzykowicami. Przyczyną było najprawdopodobniej zasłabnięcie kierowcy, który najechał tandemem na barierki. W efekcie doszło do uszkodzenia ciężarówki z naczepą, natomiast przyczepa dachowała.

Ciężarówka spadła ze skarpy

Na drodze ekspresowej S3 doszło do dramatycznego wypadku. Na węźle Gorzów Zachód ciężarówka przebiła bariery i spadła ze stromej skarpy. W efekcie zestaw ciągnika siodłowego z naczepą przewrócił się na bok. Ranny kierowca trafił do szpitala.

Wyjął kartę z tachografu i pojechał dalej

Kierowca długo będzie pamiętać swój niezbyt rozsądny pomysł. Trucker wyciągnął kartę z tachografu i ruszył w dalszą drogę. Podczas kontroli oznajmił, że chciał w ten sposób zaoszczędzić na czasie pracy. Inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego ze Szczecina zatrzymali prawo jazdy szofera na trzy miesiące.

Kierowca ciężarówki jechał z amfetaminą

Inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Białymstoku zatrzymali do kontroli ciężarówkę należącą do polskiego przewoźnika. Okazało się, że kierowca może jechać na wspomagaczu.

Ciekawy pomysł Stellantis na braki kadrowe w transporcie drogowym

Problem z brakami w kadrach kierowców zawodowych nie jest nowy, niemniej ostatnimi czasy zaczął przybierać na sile. Efekty braku kierowców odczuł m.in. koncern Stellantis, który ma problem z częstotliwością dostaw wyprodukowanych samochodów do dealerów. Firma wpadła jednak na ciekawy pomysł.

Bez dowodu rejestracyjnego i z przekroczoną masą

Patrol mobilny ITD zatrzymał na obwodnicy Olsztyna pojazd do 3,5 t DMC, który wzbudził ich podejrzenia. Jak wykazała kontrola, zainteresowanie tym samochodem było bardzo trafne.

Stawianie ciężarówki na koła nie jest prostym zadaniem – [film]

Postawienie ciężarówki na koła okazało się sporym wyzwaniem dla tej ekipy. Plan był dobry, wykonanie już nie do końca.