Kierowca z zatrzymanym prawem jazdy i dostawczak pełen nielegalnych imigrantów

2 października 2023, 10:43

W czwartek 28 września około 7:30 uwagę patrolu opolskiej Inspekcji Transportu Drogowego zwrócił samochód dostawczy poruszający się obwodnicą Niemodlina. Ugięcie opon wskazywało, że pojazd jest najprawdopodobniej przeciążony. Jednak sprawa była dużo bardziej złożona, niż wydawało się na początku.

fot.GITD

Jak okazało się po zatrzymaniu pojazdu, kierujący nim Polak oprócz umowy użyczenia pojazdu nie miał przy sobie żadnych dokumentów. Wówczas przyznał, że jego prawo jazdy zostało zatrzymane. W punkcie kontrolnym ze stanowiskiem do ważenia pojazdów, gdzie skierowano zatrzymaną ciężarówkę, jeden z inspektorów postanowił sprawdzić, co kryje się pod plandeką.

Po odsłonięciu plandeki okazało się, że na pace pojazdu znajduje się 43 mężczyzn – najprawdopodobniej byli to obywatele Syrii. Wśród nich znalazło się również 5 osób nieletnich. Ustalono, że przebywają w Polsce nielegalnie. Celem ich podróży były Niemcy. Dalsze czynności w sprawie zostały przekazane funkcjonariuszom śląskiego oddziału straży granicznej oraz policji.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!