Axxès, francuska firma oferująca rozwiązania w zakresie opłat drogowych dla pojazdów ciężarowych, jest już obecna w Polsce!

20 listopada 2023, 23:44

Axxès zrobił kolejny ważny krok w kierunku swojego międzynarodowego rozwoju, otwierając na początku roku biura w Niemczech i w Polsce. Rodzimi przewoźnicy są kluczową częścią europejskiego sektora transportu drogowego, dlatego Axxès jest gotowy zapewnić im szybki i wygodny sposób uiszczania myta.

Frédéric Lepeintre, CEO i prezes zarządu firmy, komentuje: „Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszej obecności w kluczowych krajach europejskich, a zwłaszcza tam, gdzie silna jest branża transportowa. Posiadanie biura i obsługi w danym kraju jest ogromnie pomocne w budowaniu relacji i zawieraniu umów z nowymi partnerami. Bliską i efektywną współpracę ułatwia poznanie wymagań i specyfiki danego rynku, co pozwala nam szybko reagować na jego potrzeby”.

Dzięki ostatnim otwarciom, Axxès bardziej niż kiedykolwiek potwierdza swoją wiodącą pozycję na rynku multisystemowych rozwiązań w zakresie opłat elektronicznych dla przewoźników towarowych i pasażerskich powyżej 3,5 tony. Firma dostarcza rozwiązań do poboru opłat drogowych w Austrii, Belgii, Danii, Liechtensteinie, Francji, Hiszpanii, Niemczech, Portugalii, Szwajcarii, Szwecji, na Węgrzech i we Włoszech.

Od października 2021, korzystając z urządzenia Axxès B’moov, na naszych drogach można wygodne rozliczać myto w ramach systemu e-TOLL oraz za przejazdy autostradami A1 i A4.

Inteligentne multisystemowe rozwiązanie w zakresie opłat elektronicznych.

Firma Axxès została założona w 2005 roku, wykorzystując nowe regulacje EETS jako przewagę konkurencyjną. Szybko stała się wiodącym graczem rynkowym. Z jej innowacyjnych rozwiązań korzysta prawie 40 000 klientów, co przekłada się na 325 000 pojazdów w aktywnej służbie.

Obecnie Axxès dystrybuuje swoje produkty lokalnie poprzez około 50 partnerów handlowych w głównych krajach europejskich. Firma Axxès jest również certyfikowanym dostawcą EETS, co ułatwia formalności wymagane do wdrożenia multisystemowego rozwiązania rozliczeniowego na skalę europejską. Świadczy to również o know-how technicznym firmy, niezawodności sprzętu, solidności systemu finansowego i sprawnej organizacji przyjmowania opłat drogowych.

Jak przyznaje Patryk Krajewski, Country Manager Central Europe, „Axxès otwiera w Polsce spółkę, która będzie działała na rynkach CEE (Litwa, Łotwa, Estonia, Czechy, Słowacja, Rumunia, Węgry, Bułgaria). Robi to, aby być bliżej swoich partnerów i wspierać ich lokalnie w rodzimych językach. Jest to nasza przewaga, ponieważ konkurencyjne firmy nie mają lokalnego wsparcia. Chcemy, aby nasi partnerzy czuli, że mogą na nas liczyć w każdej sytuacji. Nie traktujemy ich jak sieci dystrybucji, ale na każdym etapie pragniemy wspierać ich swoją wiedzą i doświadczeniem, aby wspólnie pomagać branży TSL w jej codziennych zmaganiach. A co najistotniejsze, staramy się, aby nasza komunikacja z partnerami była szybka, sprawna i przejrzysta. Nasza oferta dla klienta końcowego skupia się na wsparciu, doskonałym pokryciu obsługiwanych sieci drogowych oraz niezawodności, co przekłada się na mniej mandatów i − finalnie − na niższe koszty prowadzonej działalności”.

Patryk Krajewski - Country Manager Central Europe w firmie Axxès
Patryk Krajewski – Country Manager Central Europe w firmie Axxès

O Axxès:

Obsługując ponad 40 000 firm posiadających 300 000 pojazdów, Axxès jest najbardziej dynamicznym graczem na rynku multisystemowych rozwiązań do elektronicznego poboru opłat dla samochodów ciężarowych. Firma oferuje przewoźnikom towarowym i pasażerskim inteligentne i niezawodne rozwiązanie do uiszczania myta w Europie − przy użyciu jednego urządzenia pokładowego i jednej umowy abonamentowej. Firma, starając się dostosowywać do pojawiających się potrzeb przewoźników drogowych, regularnie doskonali swoje usługi i rozwiązania. Projektuje też innowacyjne narzędzia oparte na najnowszych technologiach, takie jak serwis geolokalizacyjny optymalizujący koszty opłat drogowych.

Celem firmy jest ustanowienie standardów w zakresie multisystemowych rozwiązań rozliczania myta w Europie i uzyskanie pozycji kluczowego partnera dla przewoźników.

Więcej informacji o rozwiązaniach oferowanych przez Axxès znajduje się na stronie https://axxes.pl/.

B’moov – urządzenie do uiszczania opłat za przejazdy drogami w Europie, w tym w Polsce w ramach e-TOLL i autostradami A1 i A4.
B’moov – urządzenie do uiszczania opłat za przejazdy drogami w Europie, w tym w Polsce w ramach e-TOLL i autostradami A1 i A4.
Artykuł sponsorowany Axxès

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!