Ciekawostki

Szybki sposób na łatwą gotówkę – [film]

Prosty instruktaż, w jaki sposób stać się posiadaczem bankomatu w domu. Wystarczy koparka i sprawny operator. Kilka minut i gotowe. 

Bus z ekranem pokazującym drogę

Po moskiewskich drogach porusza się bardzo osobliwy bus. Na pace w miejscu, w którym powinny znajdować się drzwi do przestrzeni ładunkowej, umieszczono gigantyczny ekran pokazujący obraz z kamery zamontowanej z przodu pojazdu.

Agresywny szofer na autostradzie

Kierowca auta osobowego, od którego pochodzi nagranie, spotkał się z agresją drogową ze strony kierującego pojazdem ciężarowym. Do zdarzenia doszło na autostradzie A2. Ciężarówka zajeżdżała drogę autorowi nagrania, a w dodatku kierowca rzucił w niego jabłkiem.

Czerwona łódź podwodna – [film]

Zespół The Beatles śpiewał kiedyś bardzo znaną piosenkę o żółtej łodzi podwodnej. Z tego co pamiętamy, w teledysku wyglądała zdecydowanie inaczej niż jej czerwony odpowiednik z poniższego filmiku 🙂

Kradł paliwo z ciężarówki – pokłosie drożyzny na stacjach?

Złodziej paliwa został złapany w Jaworze przez szofera. Celem była kradzież 170 litrów paliwa z zaparkowanej ciężarówki. Kierowca akurat ruszał w trasę i złapał sprawcę na gorącym uczynku, którym okazał się 64-letni mężczyzna.

ITD zaskoczyła drogowców

Inspektorzy ze śląskiego oddziału Inspekcji Transportu Drogowego postanowili sprawdzić stan techniczny samochodów służących do odśnieżania dróg w Zabrzu. Okazało się, że drogowców ITD zaskoczyła szybciej niż zima, bo nie wszystkie pojazdy były przygotowane do sezonu.

Zatrzymanie obywatelskie pijanego busiarza

Skala zjawiska pijanych kierowców nadal nie jest marginalna, pomimo licznych akcji społecznych i wysokich kar za jazdę pod wpływem. Przykładem jest busiarz w osobowym Oplu Vivaro, który został zatrzymany przez autora nagrania w Zamościu.

Drift paleciakami – [film]

Jeśli kiedyś będziecie się zastanawiali, dlaczego tak długo czekacie na rozładunek, ten filmik może być odpowiedzią na to pytanie 🙂

Siła bocznego wiatru w praktyce

Kierowcy samochodów osobowych aż tak nie odczuwają bocznego wiatru, jak kierowcy pojazdów ciężarowych czy busów. W tym przypadku boczny wiatr natrafia na ruchomą ścianę, na którą napiera z określoną siłą.

Wpadka goni wpadkę – [film]

Oglądając ten filmik trudno uwierzyć, że to wydarzyło się naprawdę. O czym myślał kierowca lawety? Obejrzyjcie do końca…