Menu

Ciekawostki

Przewoźnik zorganizował transport w Karpaczu – taksówkarze protestują

Taksówkarzom ostatnio przyjął się nawyk do protestowania. Po protestach dotyczących zdelegalizowania Ubera, mogło by się wydawać, że taksówkarze nie mają więcej naturalnych wrogów. Nic bardziej mylnego. W Karpaczu doszło do protestu taksówkarzy, którzy domagają się usunięcia komunikacji miejskiej (wraz z przystankami).

Pijany kierowca na wózku elektrycznym [FILM]

Czasami kraj obiega news o kierowcy jakiegoś nietypowego pojazdu, który znalazł się na autostradzie bądź na drodze szybkiego ruchu. O ile jest to rower albo nawet któryś z elektrycznie napędzanych wynalazków, to jest jeszcze w granicach wyobrażenia. Bohater niniejszego wpisu z pewnością poza te ramy wychodzi.

Podwójny pirat drogowy w ciężarówce. Nagrał go policjant w cywilu. [FILM]

Jeźdźcy bez głowy to niestety bardzo popularne zjawisko na drogach, powodują zagrożenie, niejednokrotnie również wypadki. Nie myślą o potencjalnych konsekwencjach swoich czynów. Ukazany kierowca dopuścił się takich zachowań na drodze dwukrotnie. W tym przypadku konsekwencje będą bardzo surowe.

Ciężarówka zawisła na wiadukcie

Kierowca ciężarówki marki Volvo z wywrotką przewożącą piach spowodował wypadek na wiadukcie. Nad torami kolejowymi kierowca stracił panowanie na ciężarówką i uderzył w bariery energochłonne oddzielające pasy ruchu, po czym przewrócił się na bok. Przyczyną zdarzenia prawdopodobnie mógł być wystrzał opony.

Rewolucja na rynku ciągników siodłowych? Nowy model z homologacją na europejski rynek.

Chiny wchodzą do światowej czołówki w wielu sektorach gospodarczych, jednym z nich jest branża motoryzacyjna. Pierwsze efekty widoczne są od jakiegoś czasu, a teraz chiński producent Jiefang ma możliwość wprowadzenia na europejski rynek swojego pojazdu J7. Co o nim wiemy?

Zrobili zjeżdżalnię z naczepy

Ocieplenie klimatu powoduje, że mamy odnotowywane na świecie coraz to cieplejsze pory roku. Jak się więc schłodzić latem, gdy nie mamy akurat dostępu do naturalnych zbiorników wodnych lub aquaparku? Wystarczy naczepa z hydraulicznym podnośnikiem, domowy basen i nieco kreatywności.

Dłuższa praca kierowców ciężarówek? Zmiany w przepisach!

W związku z sytuacją trwającą w Ukrainie ustanowione zostały odstępstwa od przepisów określających czas pracy kierowców pojazdów ciężarowych.

Policyjne działania z powietrza na A2

Policjanci z grupy SPEED z ziemi i z powietrza kontrolowali przestrzeganie przepisów przez kierujących poruszających się autostradą A-2. Tym razem, po raz kolejny wzięli pod lupę samochody ciężarowe których kierujący nie stosują się do zakazu wyprzedzania przez pojazdy ciężarowe. I tym razem drogówkę podczas działań wspomagał policyjny śmigłowiec, którego załoga rejestrowała wykroczenia z „lotu ptaka”.

Rekordowo przeładowany busiarz

Zachodniopomorscy inspektorzy na krajowej 11 z w okolicach miejscowości Mostowo zatrzymali do kontroli busa o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t, który swoim wyglądem zaniepokoił kontrolujących.

Szeryf z Mercedesa wyhamowuje ciężarówkę

Szeryfowanie od pewnego czasu znów zrobiło się modne na polskich drogach. To niebezpieczne zachowanie zdenerwowanych kierowców zostało nagrane przez jednego z kierowców ciężarówek, który na własnej skórze doświadczył tego haniebnego zachowania.