Siostra zakonna próbowała przemycić do Ukrainy części samochodowe pod przykrywką pomocy humanitarnej

15 lutego 2024, 15:25

W ramach protestu polscy rolnicy blokują przejścia graniczne z Ukrainą, w tym przejście w Medyce. Mimo że na skutek protestu kolejki na granicy sięgają już kilku kilometrów, to ciężarówki przewożące pomoc humanitarną przepuszczane są bez problemu. Aby umożliwić szybsze przekroczenie granicy, kilka ciężarówek było pilotowanych przez zakonnicę.

fot. pexels.com

Protest na granicy z Ukrainą

Protestujący na granicy polsko-ukraińskiej w Medyce rolnicy, aby wywrzeć presję na władzy uniemożliwiają przejazd ciężarówek. W ramach protestu umożliwiają oni przejazd jednego samochodu na godzinę z jednym wyjątkiem. Bez oczekiwania w kolejce mogą przekroczyć granicę ciężarówki transportujące pomoc humanitarną. Sytuację tę próbowała wykorzystać nietypowa grupa przemytników.

Zakonnica pilotowała konwój “przemytników”

Pilotowany przez siostrę zakonną w jej prywatnym samochodzie konwój ciężarówek z pomocą humanitarną wzbudził podejrzenia strajkujących rolników. Aby zweryfikować słowa zakonnicy, rolnicy postanowili odsłonić plandeki. Okazało się, że ciężarówki wypełniono po brzegi skrzyniami z różnymi częściami samochodowymi, które określone zostały pomocą humanitarną.

W udostępnionym na platformie TikTok filmiku strajkujący nie kryją swojego oburzenia. Z tłumu słychać głosy “To jest pomoc?!”, nie brakuje także ostrzejszych okrzyków: “Co to ku*** jest?!”. Rolnicy szukają wytłumaczenia zaistniałej sytuacji u pilotującej konwój zakonnicy, która nie jest w stanie powiedzieć, co się dzieje i twierdzi, że nie miała pojęcia o podstępie.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!