Policja zatrzymała kierowcę busa. Został przyłapany na gorącym uczynku.

4 czerwca 2024, 15:39

Wtorkowy poranek (4.06) był dla hrubieszowskiej policji wyjątkowo pracowity. Jednym z powodów okazał się biały bus, którego kierowca niejako dał się przyłapać na gorącym uczynku. Teraz będzie musiał słono zapłacić.

Kierowca busa dostał spory mandat. To było do przewidzenia

Hrubieszowska drogówka patrolująca we wtorkowy poranek ulice miasta natknęła się na wątpliwego Mercedesa Sprintera. Biały bus od razu przyciągnął uwagę — stan techniczny pojazdu nie wzbudził zaufania funkcjonariuszy. Udostępniono także nagranie z wideorejestratora radiowozu:

Pierwszym powodem do diagnozy były kłęby dymu wydzielające się zza Mercedesa. Policjanci natychmiast podjęli próbę sprawdzenia stanu busa. Następnie stwierdzili, że niesprawny jest układ wydechowy.

– Podczas sprawdzenia stanu technicznego okazało się, że pojazd ma niesprawny układ wydechowy. W taki sposób kierowca przemierzał długą trasę ze Świnoujścia. […] Dym wydobywający się z pojazdu może być sygnałem poważnej awarii, która zagraża bezpieczeństwu kierowcy oraz innym uczestnikom ruchu. Apelujemy do wszystkich kierowców o odpowiedzialne zachowanie na drodze i reagowanie  na wszelkie niepokojące objawy, takie jak nadmierna emisja dymu. Poruszanie się takim pojazdem zagraża bezpieczeństwu i porządkowi w ruchu drogowym oraz normom środowiska. – podaje policja

Układ wydechowy to nie był jedyny problem busa

Dalsza kontrola wykazała, że zatrzymany Mercedes Sprinter poruszał się z oświetleniem niezgodnym z obowiązującymi przepisami. Bus był wyposażony w światła LED bez homologacji oraz białe światła kierunkowskazów. Przypomnijmy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, światło emitowane przez kierunkowskazy powinno mieć żółtą barwę. Niehomologowane oświetlenie w technologii LED może z kolei być niebezpiecznie dla innych kierowców.

Policjanci stanowczo zakazali dalszej jazdy busem. 38-letni mężczyzna został ukarany mandatem karnym i stracił dowód rejestracyjny od busa z powodu wątpliwego stanu technicznego oraz niewłaściwego wyposażenia pojazdu w oświetlenie niezgodne z przepisami.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!