Dwie marki ciężarówek patronatem klasy technicznej w szkole

21 czerwca 2024, 14:23

Dwie duże marki ciężarówek objęły patronatem klasę techniczną w szkoly w Rusocinie. Celem jest wsparcie w dokształcaniu młodzieży w zakresie nowoczesnych technologii z branży transportowej.

zespół-szkół-rusocin-volvo-trucks-renault-trucks

Patronat klasy technicznej w Rusocinie

Volvo Trucks Polska i Renault Trucks Polska — bo o tych dwóch markach wchodzących w sklad Grupy Volvo mowa — objęły patronatem klasę techniczną w Zespole Szkół Technicznych Centrum Kształcenia Zawodowego w Rusocinie.

zespół-szkół-rusocin-volvo-trucks-renault-trucks– To ważny krok w kierunku podnoszenia jakości kształcenia zawodowego w Polsce. Chcemy, aby młodzi ludzie mieli dostęp do najnowszych technologii i najlepszych praktyk branżowych. Wierzymy, że inwestycja w edukację przyniesie korzyści nie tylko uczniom, ale także całej branży motoryzacyjnej w Polsce. Naszym celem jest przygotowanie młodzieży do pracy w nowoczesnych warunkach, co w przyszłości przełoży się na rozwój technologiczny i
innowacyjność w sektorze transportowym. Wspierając szkoły, pragniemy również zainspirować
uczniów do rozwijania swoich pasji i umiejętności technicznych – powiedziała Małgorzata
Kulis, Dyrektor Zarządzająca Volvo Trucks Polska.

Umowa obejmuje wsparcie w zdobywaniu przez uczniów wiedzy oraz szkolenia i zdobywanie umiejętności niezbędne do pracy z najnowszą technologią oferowaną przez Grupę Volvo. Poza zajęciami teoretycznymi, na młodzież czeka także praktyka i zdobywanie doświadczenia w pracy w serwisie. Co ciekawe, najlepsi i najbardziej zaangażowani uczniowie będą mogli liczyć na dodatkowe wsparcie i nagrody.

Producenci nie tylko przekazują szkole nowoczesne materiały dydaktyczne, ale także zmodernizują i wyposażą jedną z nowych klas w budynku szkoły.

– Dzisiejsze oficjalne podpisanie umowy patronackiej z Zespołem Szkół Technicznych Centrum Kształcenia Zawodowego w Rusocinie jest wyjątkowym wydarzeniem, które otwiera nowy rozdział w naszej współpracy. Jesteśmy dumni, że możemy wspierać młodzież w kształceniu zawodowym i przygotowywać ją do pracy z nowoczesnymi technologiami w branży transportowej.
[…]
Cieszymy się, że możemy być częścią tej inicjatywy, która pozwoli młodym ludziom rozwijać swoje umiejętności i pasje. Wierzymy, że dzięki naszej współpracy uczniowie będą lepiej przygotowani do wejścia na rynek pracy i staną się wartościowymi specjalistami w naszej branży – dodał Janusz Buława, Dyrektor Zarządzający Renault Trucks Polska

Uczniowie szkoły w Rusocinie będą mogli także liczyć na zatrudnienie w autoryzowanych serwisach Volvo Truck Center. Marka obiecuje młodzieży znaczne poszerzenie perspektyw i szanse na rozwój.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!