Ładunek części poduszek powietrznych zmiótł dom z powierzchni Ziemi

29 sierpnia 2016, 15:40

69-letnia kobieta zginęła we własnym domu po tym, gdy obok niego wybuchł ładunek przewożony przez ciężarówkę. Pojazd jadący do fabryki poduszek powietrznych Takata w Eagle Pass, w Teksasie, zderzył się z samochodem, co doprowadziło do pożaru, a następnie wybuchu. Dom znajdujący się w pobliżu praktycznie zniknął, zniszczeniu uległo też kilka innych budynków i pojazdów, zaś szczątki przewożonego ładunki znaleziono w promieniu 3 kilometrów od miejsca zdarzenia.

Ciężarówka przewożąca elementy poduszek powietrznych z materiałami pędnymi służącymi do uruchomienia airbagów zjechała z drogi i zatrzymała się obok domu starszej kobiety. Kierowcy i pasażerowi udało się uciec z pojazdu przed wybuchem. Droga, którą poruszała się ciężarówka, była zamknięta przez 30 godzin ze względu na uszkodzenia powstałe po wybuchu.

20-letni kierowca ciężarówki oraz pasażer i dwie osoby jadące innym pojazdem zostały przewiezione do szpitala z obrażeniami. Po dwóch dniach poszukiwań odnaleziono szczątki świadczące o tym, że właścicielka pobliskiego domu zginęła.

 

źródło: www.thenewsgramonline.net

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!