Naczepy Krone na zimowych Goodyear ULTRA GRIP MAX T

1 października 2015, 16:06

Najnowsze opony zimowe Goodyear trafią na pierwsze wyposażenie naczep Krone. Producent będzie montował opony Goodyear ULTRA GRIP MAX T – przeznaczone do pracy w trudnych warunkach zimowych – w rozmiarach 385/65R22.5 i 385/55R22.5.

Oponę ULTRA GRIP MAX T opracowano specjalnie do pracy w warunkach zimowych. Nowe ogumienie zapewnia do 40% więcej przyczepności na śniegu – i to przy zużyciu bieżnika do połowy – oraz przebiegi dłuższe o 15%*. Potwierdzeniem jej właściwości są symbole trzech szczytów górskich i płatka śniegu (3PMSF) oraz M+S (ang. Mud+Snow). Nawet po zużyciu bieżnika w 50%, w dalszym ciągu kwalifikuje się do oznaczenia 3PMSF. Dzięki tej szczególnej właściwości, nowe opony zimowe Goodyear pomagają utrzymać pojazdy w ruchu i zapewniają spokój zarówno, jak i operatorom flot.

– „Jesteśmy bardzo zadowoleni, że firma Krone jako pierwszy producent pojazdów zdecydowała się na fabryczny montaż naszych najnowszych opon zimowych do naczep ULTRA GRIP MAX T. Ich doskonałe osiągi umożliwiają pojazdom pracę w trudnych warunkach zimowych” – powiedział Peter Platje, dyrektor Goodyear Dunlop ds. sprzedaży opon do pojazdów ciężarowych na pierwsze wyposażenie w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

* – Testy porównawcze, przeprowadzone od października 2013 r. do lipca 2014 r. przez Centrum Innowacji Goodyear w Luksemburgu (GIC*L) na oponach w rozmiarze 315/80R22.5 pokazują, że nowe opony Goodyear ULTRA GRIP MAX D oferują poprawę przyczepności na śniegu o 40%, w porównaniu do opon Goodyear ULTRA GRIP WTD. Obliczenia Goodyear GIC*L pokazują, że nowe opony Goodyear ULTRA GRIP MAX D na oś napędową oferują przewidywane wydłużenie potencjalnego przebiegu o nawet 15% w porównaniu z Goodyear ULTRA GRIP WTD. Faktyczne wyniki mogą się różnić, w zależności od m.in. warunków drogowych i pogodowych, rozmiaru opony, ciśnienia powietrza w oponie i stanu technicznego pojazdu.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!