Przemierzaj amerykańskie autostrady – American Truck Simulator

13 stycznia 2016, 13:27

Autostrady ciągnące się po horyzont, kalifornijskie plaże, pustynna Nevada i licencjonowane ciężarówki Kenwortha, Peterbilta oraz Volvo. To wszystko będziemy mogli zobaczyć już 3 lutego 2016 r., gdy gra American Truck Simulator trafi do sklepów. Najnowszy symulator jazdy ciężarówkami firmy SCS Software, która stworzyła niezwykle popularną serię Euro Truck Simulator, będzie dostępny w cenie od 79,99 zł.

Pojazdy

Gra zainteresuje przede wszystkim tych, którzy mają dość europejskich dróg i samochodów – zarówno tych prawdziwych, jak i wirtualnych – a marzą o Ameryce. W American Truck Simulator zasiądziemy za wiernie odwzorowanymi, licencjonowanymi ciągnikami siodłowymi Kenwortha, Peterbilta i Volvo. Twórcy nie tylko wiernie odwzorowali ich wygląd, ale także dźwięki, które nagrywano podczas eksploatacji pojazdów pod różnym obciążeniem. Kolejne ciężarówki będą dodawane z upływem czasu i w miarę pozyskiwania licencji kolejnych producentów. Gra ma zawierać wyłącznie licencjonowane pojazdy.

kenworth

Ci, dla których prowadzenie zestawu o standardowej europejskiej długości nie jest wyzwaniem, z entuzjazmem zareagują na wiadomość, że w American Truck Simulator będziemy musieli ciągnąć naczepę o długości 53 stóp (16,15 m).

dlug

Lokalizacje

Miasta w American Truck Simulator będą dużo bardziej zróżnicowane od tych, które znamy z Euro Truck Simulator 2. W dniu wydania gry dostępnych będzie kilkanaście miast w Kalifornii, ale wkrótce zostaną wydane dodatki – Nevada i Arizona – do których będą mieli bezpłatny dostęp właściciele wersji pudełkowych (w przypadku wersji elektronicznej, tylko do dodatku Nevada). Należy się spodziewać, że z czasem mapa gry obejmie swoim zasięgiem nie tylko USA, ale także Meksyk i Kanadę.

Przebieg gry

Twórcy gry chcą jeszcze bardziej upodobnić ją do prawdziwej pracy kierowcy. Dlatego w American Truck Simulator możemy spodziewać się innego przebiegu dostarczania towaru w celu. Nim zaparkujemy przy rampie, będziemy musieli zatrzymać się przy bramie wjazdowej do terminala, co ma symulować rozmowę z dyspozytorem i przekazanie informacji dotyczących miejsca rozładunku.

wagi

Podczas jazdy będzie trzeba zwracać uwagę na wagi przy autostradach. Poruszanie się przeładowanym pojazdem lub ominięcie wagi będzie wiązało się z surową karą. Tej funkcjonalności nie znajdziemy w poprzednim tytule SCS Software – Euro Truck Simulator 2, podobnie jak pojazdów policyjnych patrolujących drogi.

Edycja kolekcjonerska

Oprócz wydania pudełkowego i elektronicznego, American Truck Simulator będzie dostępny również w edycji kolekcjonerskiej, zawierającej grę w wersji pudełkowej oraz model ciężarówki z naczepą w skali 1:87, a także plakat i naklejkę American Truck Simulator. Cena wersji kolekcjonerskiej – 129,99 zł.

Wymagania sprzętowe:

Wymagania minimalne:
System operacyjny: Windows 7 64-bit
Procesor: Dual core CPU 2.4 GHz
Pamięć: 4 GB RAM
Karta graficzna: GeForce GTS 450 (Intel HD 4000)
Dysk twardy: 3 GB wolnego miejsca

Sprzęt rekomendowany:
System operacyjny: Windows 7/8.1/10 64-bit
Procesor: Quad core CPU 3.0 GHz
Pamięć: 6 GB RAM
Karta graficzna: GeForce GTX 760
Dysk twardy: 3 GB wolnego miejsca

Zobacz, jak wygląda gra:

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!