Wojsko Polskie bogatsze o 15 ciągników

1 lutego 2016, 11:52

Wszyscy znają dowcip o radzieckim traktorze, który odpowiada na atak ogniem rakietowym. 15 nieposiadających cech bojowych ciągników zakupiły w III i IV kwartale 2015 r. Państwowe Jednostki Wojskowe. Dostarczył je przedstawiciel marki John Deere.

Nowe maszyny trafiły m.in. do Krakowa, Inowrocławia, Darłowa, Radomia, Dęblina i Malborka. W przetargu ogłoszonym przez Skarb Państwa zwyciężył AGRO Wanicki, który jest autoryzowanym przedstawicielem Johna Deere’a.

Ciągniki rolnicze John Deere przeznaczone dla Wojska wyposażone zostały m.in. w kabinę premium, klimatyzację, panoramiczną szybę przednią oraz drzwi, system podgrzewania paliwa, a także przekładnię DirectDrive 40 km/h ECO.

Wojskowy Instytut Techniki Pancernej i Samochodowej wyznaczył dla wszystkich pojazdów klasę obciążeniową MLC. Ciągniki zostały także zarejestrowane przed dostawą w Wydziale Centralnej Rejestracji Pojazdów Sił Zbrojnych i Ubezpieczeń Komunikacyjnych Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych. Ciągniki posiadają certyfikat do transportu powietrznego Sił Powietrznych USA (United States Air Force).

Dostawa traktorów kołowych zrealizowana została w oparciu o umowę między Skarbem Państwa – Jednostką Wojskową 4228 na podstawie wygranego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego. Przedmiotem Umowy była dostawa 15 sztuk traktorów kołowych (ciągników rolniczych) JOHN DEERE 6140R. Nowe maszyny użytkowane są m.in.: w Krakowie, Inowrocławiu, Darłowie, Radomiu, Dęblinie i Malborku. Za realizację przetargu od strony Agro Wanicki odpowiadał specjalny zespół dedykowany do obsługi tego typu procedur.

Dostawa przeprowadzona została w III i IV kwartale 2015 r. Wszystkie podlegały nadzorowaniu jakości w ramach odbioru wojskowego, które było realizowane przez przedstawiciela wojskowego (RPW) w oparciu o „klauzulę jakościową”, zgodnie z wymaganiami AQAP 2131.

Grupa Wanicki znana jest na rynku głównie jako dealer samochodów ciężarowych marki DAF. Posiada doświadczenie w obsłudze przetargów, dostarczała pojazdy m.in. dla Biura Ochrony Rządu, Izby Celnej, Komendy Głównej Policji w Warszawie czy Jednostki Wojskowej we Wrocławiu.

Dla tych z Państwa, którzy jednak nie znają dowcipu o radzieckim traktorze, zamieszczamy jego treść:
„Radio Erewań podaje: Grupa komunistów chińskich zaatakowała pracujący w polu radziecki traktor. Traktor odpowiedział celnym ogniem kilku dział rakietowych, po czym odleciał w kierunku Moskwy. Ministerstwo Rolnictwa ostrzega chińskich towarzyszy, że jeśli incydent się powtórzy, na pola zostaną wysłane kombajny.”

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!