Rosjanie gotowi na kompromis?

12 lutego 2016, 10:26

Rosjanie potwierdzili swoją gotowość do wdrożenia porozumień dotyczących wjazdu do Rosji, osiągniętych w trakcie rozmów ze stroną polską. Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa poinformowało, że stanowisko Rosji jest obecnie analizowane.

autostradMinisterstwo otrzymało stanowisko Rosji dotyczące prowadzonych negocjacji w sprawie zasad wykonywania międzynarodowych przewozów drogowych. Rosjanie potwierdzili w nim swoją gotowość do wdrożenia porozumień osiągniętych w trakcie dotychczasowych rozmów, które nie będą dyskryminowały polskich przewoźników.

Obecnie, wraz z przedstawicielami organizacji zrzeszających przewoźników międzynarodowych, analizowana jest zgodność treści otrzymanego pisma z wcześniejszymi ustaleniami. Pomoże to w określeniu wspólnego stanowiska do dalszych rozmów oraz terminu kolejnego posiedzenia polsko-rosyjskiej komisji zajmującej się międzynarodowymi przewozami drogowymi.

Rosyjskie zezwolenia z 2015 r. były ważne do końca stycznia 2016 r. By bez problemów opuścić terytorium Rosji, Polscy przewoźnicy muszą zrobić to do 15 lutego. Negocjacje prowadzone z Rosjanami na początku lutego zakończyły się fiaskiem. Wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit poinformował, że ówczesna propozycja strony rosyjskiej była nie do przyjęcia dla polskich przewoźników, eliminując z rosyjskiego rynku 85 proc. z nich.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!